بیماری ها

بخش بیماری های سایت اکسترن به بررسی علائم، تشخیص و درمان انواع بیماری ها براساس منابع معتبر پزشکی می پردازد.

لیست بیماری ها به ترتیب حروف الفبا

لیست مقالات

ام آر آی مغز در بیماری ام اس
بیماری ام اس؛ انواع آن، سیر و ویژگی‌های هر نوع

بیماری ام اس؛ انواع آن، سیر و ویژگی‌های هر نوع

بیماری ام اس بر اساس سیر و ویژگی‌هایی که در بیماران ایجاد می‌کند به انواع مختلفی از جمله عودکننده بهبودیابنده، پیشرونده اولیه و ثانویه و عودکننده پیشرونده تقسیم می‌شود. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های انواع ام اس پرداخته شده است.

تزریق دارو در درمان بیماری ام اس
بیماری ام اس؛‌ درمان دارویی و گیاهی، نحوه پیشگیری و کنترل بیماری

بیماری ام اس؛‌ درمان دارویی و گیاهی، نحوه پیشگیری و کنترل بیماری

درمان بیماری ام اس در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته است. در این مقاله به بررسی درمان دارویی، گیاهی و نحوه پیشگیری و کنترل بیماری ام اس می‌پردازیم و داروهای جدید و چشم‌انداز درمانی این بیماری را بررسی می‌کنیم.

تصویر ام آر آی مغز در بیماری ام اس
بیماری ام اس؛ تشخیص، آزمایشات و تصویربرداری

بیماری ام اس؛ تشخیص، آزمایشات و تصویربرداری

تشخیص ام اس بر اساس علائم بیمار، نشانه‌های تصویربرداری و نتایج آزمایشگاهی انجام می‌شود. در این مقاله به بررسی نحوه تشخیص بیماری ام اس بر اساس علائم بیمار و نیز یافته‌های ام آر آی مغز و نتایج آزمایش خون در این بیماری پرداخته شده است.

سردرد و درد شکم در بیماری ام اس
بیماری ام اس؛ علائم و نشانه‌ها

بیماری ام اس؛ علائم و نشانه‌ها

علائم بیماری ام اس به دنبال تخریب میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع ایجاد می‌شوند و بسیار گسترده‌اند. این علائم می‌توانند با درگیری چشم، دستگاه ادراری، گوارشی، سرگیجه، اختلالات حسی و حرکتی همراه باشد. در این مقاله به بررسی کامل علائم و نشانه‌های ام اس پرداخته شده است.

سندرم میلودیسپلاستیک یا ام دی اس - دیسپلازی مغز استخوان
سندرم میلودیسپلاستیک

سندرم میلودیسپلاستیک

سندرم میلودیسپلاستیک یا بیماری ام دی اس نوعی بیماری مغزاستخوان است که می تواند کشنده باشد و با اختلال سلول های خونی مشخص می شود. در این مقاله به بررسی علت، تشخیص، درمان و پیش آگهی بیماران پرداخته شده است.

کرونا ویروس 2019 یا کووید 19
کرونا ویروس 2019

کرونا ویروس 2019

کرونا ویروس ها پاتوژن های مهم انسانی و حیوانی هستند که باعث ایجاد بیماری های عمدتا تنفسی می شوند. در اواخر سال ۲۰۱۹، گونه جدیدی از کرونا ویروس…

بیماری چشم در دیابت یا رتینوپاتی دیابتی
رتینوپاتی دیابتی

رتینوپاتی دیابتی

رتینوپاتی دیابتی (Diabetic Retinopathy) یکی از عوارض خطرناک بیماری دیابت است که می تواند باعث نابینایی فرد شود. دیابت می تواند تمام بخش های چشم بجز صلبیه یا…

آفت دهان در بیماری بهجت
سندرم بهجت

سندرم بهجت

بیماری بهجت (Behcet’s Disease) که با نام سندرم بهجت (Behcet’s Syndrome) نیز شناخته می شود، نوعی بیماری التهابی و واسکولیت است که با آفت دهان و زخم تناسلی،…

درخواست بررسی بیماری

اگر به دنبال علت، علائم، تشخیص و یا درمان بیماری خاصی می گردید و آن را پیدا نکردید می توانید به ما اطلاع دهید تا بیماری مورد نظر را بطور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

در خواست از سایت اکسترن