اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

دستگاه عصبی

بیماری‌های دستگاه عصبی نظیر انواع سردرد‌ها، تشنج‌ها، اختلالات حسی و حرکتی، اختلالات خودایمنی و زوال عقل در این بخش از سایت مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

بیماری ام اس؛ انواع آن، سیر و ویژگی‌های هر نوع

بروز شده در

ام آر آی مغز در بیماری ام اس
ام آر آی مغز در بیماری ام اس

بیماری ام اس بر اساس سیر و ویژگی‌هایی که در بیماران ایجاد می‌کند به انواع مختلفی از جمله عودکننده بهبودیابنده، پیشرونده اولیه و ثانویه و عودکننده پیشرونده تقسیم می‌شود. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های انواع ام اس پرداخته شده است.

بیماری ام اس؛‌ درمان دارویی و گیاهی، نحوه پیشگیری و کنترل بیماری

بروز شده در

تزریق دارو در درمان بیماری ام اس
تزریق دارو در درمان بیماری ام اس

درمان بیماری ام اس در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته است. در این مقاله به بررسی درمان دارویی، گیاهی و نحوه پیشگیری و کنترل بیماری ام اس می‌پردازیم و داروهای جدید و چشم‌انداز درمانی این بیماری را بررسی می‌کنیم.

بیماری ام اس؛ تشخیص، آزمایشات و تصویربرداری

بروز شده در

تصویر ام آر آی مغز در بیماری ام اس
تصویر ام آر آی مغز در بیماری ام اس

تشخیص ام اس بر اساس علائم بیمار، نشانه‌های تصویربرداری و نتایج آزمایشگاهی انجام می‌شود. در این مقاله به بررسی نحوه تشخیص بیماری ام اس بر اساس علائم بیمار و نیز یافته‌های ام آر آی مغز و نتایج آزمایش خون در این بیماری پرداخته شده است.

بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس؛ پاسخ به سؤالات متداول

بروز شده در

آسیب میلین اعصاب در بیماری ام اس
آسیب میلین اعصاب در بیماری ام اس

پاسخ به سوالات متداول شما درباره پیرامون بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروزیس). همچنین اگر سوالی درباره این بیماری دارید می‌توانید در همین بخش آن را بپرسید. در صورتی که سوال مناسب و تکراری نباشد به لیست سوالات پاسخ داده شده اضافه خواهد شد.

بیماری ام اس؛ علائم و نشانه‌ها

بروز شده در

سردرد و درد شکم در بیماری ام اس
سردرد خانم جوان در بیماری ام اس

علائم بیماری ام اس به دنبال تخریب میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع ایجاد می‌شوند و بسیار گسترده‌اند. این علائم می‌توانند با درگیری چشم، دستگاه ادراری، گوارشی، سرگیجه، اختلالات حسی و حرکتی همراه باشد. در این مقاله به بررسی کامل علائم و نشانه‌های ام اس پرداخته شده است.