برو به بخش محتوا

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

بیماری‌ها

دستگاه عصبی

بیماری‌های دستگاه عصبی نظیر انواع سردرد‌ها، تشنج‌ها، اختلالات حسی و حرکتی، اختلالات خودایمنی و زوال عقل در این بخش از سایت مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

آخرین مقالات
دستگاه عصبی
دستگاه عصبی از بخش بیماری‌ها

آخرین مقالات

بیشتر بدانید، سالم‌تر بمانید

ام آر آی مغز در بیماری ام اس
ام آر آی مغز در بیماری ام اس
بروز شده در

بیماری ام اس؛ انواع آن، سیر و ویژگی‌های هر نوع

بیماری ام اس بر اساس سیر و ویژگی‌هایی که در بیماران ایجاد می‌کند به انواع مختلفی از جمله عودکننده بهبودیابنده، پیشرونده اولیه و ثانویه و عودکننده پیشرونده تقسیم می‌شود. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های انواع ام اس پرداخته شده است.

تزریق دارو در درمان بیماری ام اس
تزریق دارو در درمان بیماری ام اس
بروز شده در

بیماری ام اس؛‌ درمان دارویی و گیاهی، نحوه پیشگیری و کنترل بیماری

درمان بیماری ام اس در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته است. در این مقاله به بررسی درمان دارویی، گیاهی و نحوه پیشگیری و کنترل بیماری ام اس می‌پردازیم و داروهای جدید و چشم‌انداز درمانی این بیماری را بررسی می‌کنیم.

تصویر ام آر آی مغز در بیماری ام اس
تصویر ام آر آی مغز در بیماری ام اس
بروز شده در

بیماری ام اس؛ تشخیص، آزمایشات و تصویربرداری

تشخیص ام اس بر اساس علائم بیمار، نشانه‌های تصویربرداری و نتایج آزمایشگاهی انجام می‌شود. در این مقاله به بررسی نحوه تشخیص بیماری ام اس بر اساس علائم بیمار و نیز یافته‌های ام آر آی مغز و نتایج آزمایش خون در این بیماری پرداخته شده است.

آسیب میلین اعصاب در بیماری ام اس
آسیب میلین اعصاب در بیماری ام اس
بروز شده در

بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس؛ پاسخ به سؤالات متداول

پاسخ به سوالات متداول شما درباره پیرامون بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروزیس). همچنین اگر سوالی درباره این بیماری دارید می‌توانید در همین بخش آن را بپرسید. در صورتی که سوال مناسب و تکراری نباشد به لیست سوالات پاسخ داده شده اضافه خواهد شد.

سردرد و درد شکم در بیماری ام اس
سردرد خانم جوان در بیماری ام اس
بروز شده در

بیماری ام اس؛ علائم و نشانه‌ها

علائم بیماری ام اس به دنبال تخریب میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع ایجاد می‌شوند و بسیار گسترده‌اند. این علائم می‌توانند با درگیری چشم، دستگاه ادراری، گوارشی، سرگیجه، اختلالات حسی و حرکتی همراه باشد. در این مقاله به بررسی کامل علائم و نشانه‌های ام اس پرداخته شده است.

بخش‌های کاربردی سایت