اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

آگهی‌ها

ریپورتاژ‌های منتشر شده در سایت

آخرین مطالب

مطب الکترونیک؛ توسط بهترین نرم افزار مطب

بروز شده در

مطب الکترونیک؛ توسط بهترین نرم افزار مطب

نرم افزار مدیریت مطب اکسیر؛ نرم افزاری جامع جهت یکپارچگی سیستم های پزشکی و همکاری با جامعه بزرگ پزشکی در سراسر کشور با قابلیت جستجوی هوشمند، ارائه آمار و گزارشات، ارسال نسخه الکترونیک، مدارک، قلم نوری، پنل پیامک و … قابل ارائه می باشد که در ادامه به ویژگی های آن می پردازیم.

همه چیز درباره بیماری ام اس MS که باید بدانید!

بروز شده در

درمان بیماری ام اس

بیماری ام اس (اسکلروز چندگانه) یک بیماری التهابی اتوایمیونیتریک عصبی مزمن است که با تخریب پوشش میلین عصبی در سیستم عصبی مرکزی همراه است. علائم شامل خستگی، اختلالات حرکتی، اختلالات حسی و مشکلات تعادل است. علت دقیق آن نامشخص است و درمان بر مبنای کنترل علائم، کاهش التهاب و تثبیت بیماری تمرکز دارد. نظارت مداوم و مراقبت های پشتیبانی پزشک متخصص مغز و اعصاب از اهمیت بالایی برخوردار است.

جراحی تیروئید، عوارض و مراقبت های لازم

بروز شده در

دکتر عباس علی بخشی
دکتر عباس علی بخشی

بطور خلاصه عوارض جراحی تیروئید شامل خونریزی، عفونت، آسیب به اعصاب صدا و علائم هیپوتیروئیدی مانند خستگی، افزایش وزن و افسردگی است. پیشگیری از عوارض با مراعات دقیق قوانین جراحی طبق گفته های جراح تیروئید، پیگیری دقیق و مراقبت‌ های مناسب توسط فرد بیمار با نظارت پزشک جراح تیروئید ایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.