اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

مقدار کاهش وزن در عمل اسلیو معده

اکسترن مسؤلیتی در قبال این تبلیغ نداردبروز شده در

در این مقاله می خواهیم در مورد مقدار کاهش وزن در عمل اسلیو معده با شما صحبت کنیم تا با انگیزه بیشتری کارهای جراحی خود را انجام بدهید، پس با ما همراه باشید. موضوعاتی که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود عبارت اند از:

  • مقدمه
  • حداکثر کاهش وزن پس از عمل اسلیو معده چقدر است؟
  • میانگین کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟
  • چه زمانی پس از انجام عمل اسلیو معده روند کاهش وزن آغاز می‌شود؟
  • رژیم غذایی بعد عمل اسلیو چه تأثیری بر روی کاهش وزن افراد می‌گذارد؟

مقدمه

مقدار کاهش وزن در عمل اسلیو معده بسیار چشمگیر می‌باشد، تا جایی که افراد به وزن ایده آل خود نی رسند و هرگز دوباره مبتلا به بیماری چاقی نمی‌شوند. این عمل جراحی یک روش متاسب برای کاهش سایز، تناسب اندام و لاغری می‌باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و فقط توسط پزشکان متخصص در زمینه انواع جراحی چاقی صورت می‌گیرد. این جراحی حتی بهترین نمونه از جراحی های چاقی حساب می‌شود؛ زیرا تأثیرات شگرفی بر زندگی بیماران می‌گذارد.

مرد درحال اندازه‌گیری دور کمر

حداکثر کاهش وزن پس از عمل اسلیو معده چقدر است؟

مهم‌ترین هدف از انجام این عمل رسیدن به وزن ایده آل می‌باشد، اما بدن همه بیماران با یکدیگر یکسان نیست.

به همین خاطر کاهش وزن یکسانی نیز نخواهند داشت، البته با داشتن تلاش و اراده بالا می توان زودتر نتیجه گرفت اما ممکن نیست دو نفری که تحت جراحی اسلیو قرار گرفته‌اند مانند هم و در یک بازه زمانی خاص کاهش وزن داشته باشند.

بهتر است بدانید برای رسیدن به پاسخ این سوال باید با پزشکان متخصص مانند دکتر سلیمی مشورت کنید تا میزان تقرییی کاهش وزن شما را در همان جلسه اعلام نماید.

برای اینکه به سرعت وزن کم کنید شرایطی لازم می‌باشد که بر روی کم کردن وزن بسیار تأثیرگذار هستند. مثلا سن و جنسیت اهمیت زیادی در میزان کاهش وزن دارند و معمولا برای اندازه گیری اضافه وزن از شاخص توده بدنی یا BMI استفاده می‌کنند تا بتوانند روند محاسبه را به طور دقیقی به انجام برسانند. همچنین سطح سلامتی افراد نیز در کاهش یا افزایش این موضوع بسیار موثر می‌باشد.

البته اگر از قبل رژیم غذایی را رعایت می‌کنید و به ورزش کردن پایبند هستید می‌توانید وزن بیشتری در این دوران نیز کم کنید. چون بدن آمادگی لازم را دارد. تمامی موارد گفته شده از علت های کم کردن وزن بعد از عمل اسلیو معده هستند که با گرفتن مشورت از پزشکان متخصص مانند دکتر سلیمی می توانید نتیجه بهتری بگیرید.

میانگین کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟

پس از انجام جراحی می توانید شاهد کاهش وزن چشمگیر خود باشید؛ زیرا به صورت میانگین حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد از وزن کلی بدن کاهش پیدا می‌کند که مقدار کاهش وزن بسیار قابل توجه می‌باشد. اما اگر بخواهیم نسبت به اضافه شما عددی را عنوان کنیم بهتر است بگوییم حدود ۵۰تا ۷۵ درصد از وزن اضافی شما به سادگی کاسته می‌شود و می‌توانید به تناسب اندام نسبی داشته باشید.

کم شدن این مقدار از وزن بدن می تواند اعتماد به نفس از دست رفته را به بیماران بازگرداند و امید به زندگی آن ها را بیشتر کند. چون کم شدن این حجم از وزن بدن یعنی بیماران به محدوده سالم شاخص توده بدنی وارد می‌شوند و بسیاری از مشکلات و دشواری های آن ها تمام می‌شود. همان طور که در بالا گفتیم کاهش وزن افراد مختلف با هم یکسان نیست، برای همین ممکن است برخی ۸۰ درصد از وزن اضافی خود را از دست بدهند و برخی دیگر کاهش وزنی کمتر از ۷۰ درصد داشته باشند که به عواملی مانند وضعیت جسمانی، میزان اضافه وزن، رژیم غذایی و مواردی از این قبیل بستگی دارد.

چه زمانی پس از انجام عمل اسلیو معده روند کاهش وزن آغاز می‌شود؟

ممکن است فکر کنید که پس از بهبودی و پایان دوران نقاهت است که می‌توانید با کاهش وزن خود روبه رو شوید اما اشتباه است! زیرا دقیقا بلافاصله بعد از جراحی کاهش وزن آغاز می‌شود.

به همین خاطر است که عمل اسلیو طرفداران بسیاری پیدا کرده است و همه دنبال انجام آن هستند تا به سرعت وزن خود را پایین بیاورند و به اندام متعادل و لاغر دست پیدا کنند.

پس از عمل موظف هستید تا از یک برنامه غذایی اصولی و دقیق پیروی کنید تا معده شما روند بهبودی را به طور کامل طی کند؛ به همین خاطر در زمان نقاهت کاهش وزن شروع می‌شود و تا زمانی که شما از اندام خود رضایت داشته باشید به طول می‌انجامد. البته چون معده بیماران بطور مستقیم تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد ناخودآگاه افراد میلی به خوردن غذاها و وعده‌های حجیم نخواهند داشت و از این طریق به صورت خودکار لاغری اتفاق می‌افتد.

زن در حال اندازه‌گیری دور کمر خود

رژیم غذایی بعد عمل اسلیو چه تأثیری بر روی کاهش وزن افراد می‌گذارد؟

پس از اینکه مورد جراحی اسلیو معده قرار گرفتید نمی‌توانید هر نوع غذایی را میل کنید چون معده توسط بخیه بسته شده است و نباید کوچک ترین فشاری به آن وارد کنید و تا زمانی که به طور کامل بهبود پیدا کنید موظف هستند برنامه غذایی مربوط به دوران نقاهت را رعایت نمایید. این برنامه با مایعاتی مانند آب شروع می شود که به آن ها مایعات شفاف نیز می‌گویند.

افراد تا مدت ها پس از جراحی باید این رژیم را رعایت کنند؛ زیرا این مایعات به معده شما فشار یا صدمه ای وارد نمی‌کنند و معده شما فرصت کافی برای ترمیم شدن را در اختیار خواهید داشت. حدوداً یکماه پس از عمل قادر خواهید بود غذاهای نرم بخورید که استفاده از آن ها باید زیر نظر پزشک معالج صورت بگیرد. همچنین ۶ هفته بعد از جراحی نیز خوردن غذاهای جامد منعی ندارد. اما باید پزشک شما این اجازه را از قبل به شما داده باشد، پس بهتر است طبق صلاح‌دید پزشک غذاهای جامد را وارد برنامه غذایی خود کنید؛ چون ممکن است معده شما هنوز آمادگی لازم را نداشته باشد و ناخواسته به آن آسیب بزنید.

شایسته است بگوییم که پس از طی کردن دوران حساس نقاهت می‌توانید مانند افراد عادی همه نوع غذایی را با هر نوع بافتی میل کنید و نگران صدمات احتمالی نباشید. بیان کردن این نکته نیز ضروری است که باید غذاهای سالم با ارزش غذایی بالا در وعده های غذایی خود بگنجانید و کالری های کاذب را دوباره به بدن خود وارد نکنید. همچنین از خوردن نوشیدنی‌های قنددار خودداری کنید و یا به میزان بسیار کم آن‌ها را مصرف کنید. اگر می‌خواهید مقدار کاهش وزن در عمل اسلیو معده را به طور دقیق برای خود محاسبه کنید بهتر است با پزشکان با تجربه و توانمند مشورت کنید که در این مقاله دکتر سلیمی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مقالات منتخب و مرتبط

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.