اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

«بهترین کلینیک کاشت مو در مشهد + نمونه کار»

اکسترن مسؤلیتی در قبال این تبلیغ نداردبروز شده در

بهترین کلینیک کاشت مو در مشهد + نمونه کار

جراحی کاشت مو

جراحی کاشت مو یک روش پیشرفته است که در آن، تکنسین کاشت مو در مشهد، موها را از نواحی سلامتی موهای سر بیمار به ناحیه کمبود مو منتقل می‌کند. در این روش، موها عمدتاً از پشت یا طرفین سر برداشت می‌شوند و سپس در قسمت‌هایی از سر که نیاز به تقویت دارند، کاشته می‌شوند.

کلینیک مانا این فرآیند را تحت بی حسی موضعی انجام می‌دهد و به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پزشکی پیشرفته می‌پردازد. این جراحی توسط متخصصان برجسته کاشت مو انجام می‌شود تا بهترین نتایج به دست آید.”

کاشت مو با روش FUT بدون تراشیدن سر

 در این روش، جراح گرافت مو را از یک نوار به طول ۶ تا ۱۰ اینچ از ناحیه پشت سر (بانک مو) برمی‌دارد. سپس، خط برداشت را که در جهت رویش موها قرار دارد، با دوخت ببند می‌زند و با استفاده از بانداژ یا گاز استریل آن را پوشش می‌دهد. در مرحله بعد، جراح سوراخ‌های ریزی در ناحیه طاس سر ایجاد می‌کند و سپس با استفاده از سوزن‌های کوچک، گرافت‌ها را به محل مورد نظر پیوند می‌دهد.

تعداد گرافت‌هایی که در هر جلسه از پیوند مو به این روش گرفته می‌شود، معمولاً بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تار می‌باشد.


مزایا و معایب کاشت مو به روش FUT

مزایا:

 • عدم تراشیدن مو:  در این روش، موها تراشیده نمی‌شوند، و تنها یک قسمت از پشت سر به صورت نواری که مو از آن برداشته می‌شود، کوتاه می‌گردد.
 • کمترین آسیب به بانک مو:  بانک مو کمترین آسیب را می‌بیند؛ زیرا عملیات آماده‌سازی گرافت‌ها زیر میکروسکوپ انجام شده و موها با دقت بیشتری برداشته می‌شوند.
 • دوره نقاهت کوتاهتر:  خونریزی کم، بخیه پشت سر و دوره نقاهت کوتاهتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.
 • سرعت بالا و زمان ترمیم کوتاه:  این روش به دلیل سادگی و سرعت بالا، می‌تواند در یک روز انجام شود.
 • نتیجه طبیعی و قطعی‌تر:  با توجه به اینکه فولیکول‌های زیادی خارج از بدن نمی‌مانند، نتیجه طبیعی‌تر و قطعی‌تری به دست می‌آید.
 • هزینه کمتر:  به علت سادگی روش، هزینه کاشت مو با این روش معمولاً کمتر است.

معایب:

 • نوار کوتاه شده پشت سر:  در این روش، نواری از پشت سر کوتاه می‌شود که ممکن است برخی افراد این امر را ناخوشایند یا قابل مشاهده بدانند.
 • باقی‌ماندن ندای خط موها:  در مواقعی که جلوی سر خالی باشد و خط موی جلوی سر مشخص نباشد، این روش ممکن است کمتر موثر باشد.
 • خونریزی کمی وجود دارد:  هرچند که خونریزی در این روش کمتر است، اما هنوز هم ممکن است خونریزی اتفاق بیفتد.

کاشت مو به روش FUE با تراشیدن سر:

در روش کاشت مو FUE، نیازی به ایجاد برش پشت سر نیست که به همین دلیل به آن کاشت مو بدون جراحی هم اطلاق می‌شود. در این تکنیک، فولیکول‌ها توسط پانچ‌های دستی یا پنس خارج شده و سپس در حفره‌های ریز با قطر کمتر از یک میلیمتر کاشته می‌شوند. سر سپس با پا نسمان پوشانده می‌شود.

مزایا و معایب کاشت مو به روش FUE (FIT)

مزایا:

 • تراشیدن مو:  در این روش، موها تراشیده می‌شوند؛ زیرا یک واحد فولیکولی مو از پشت سر و بالای گوش برداشته شده و در جای مناسب کاشته می‌شود.
 • عدم وجود اسکار (خط بخیه) در پشت سر:  در این روش، اسکار یا خط بخیه در ناحیه پشت سر وجود ندارد.
 • بدون خونریزی و دوره نقاهت:  این روش باعث خونریزی و نقاهت کمتری نسبت به روش‌های دیگر می‌شود.
 • استفاده در نواحی کوچکتر:  این روش در نواحی کوچکتر مانند ابرو، صورت، یا جای زخم استفاده می‌شود.

معایب:

 • نیاز به زمان بیشتر: این روش به زمان بیشتری نسبت به روش FUT نیاز دارد؛ چرا که استخراج فولیکول‌ها در این روش با دست انجام می‌شود و کل فرآیند کاشت در ۲ روز انجام می‌گیرد.
 • آسیب به فولیکول‌ها: فولیکول‌های مو چون زمان بیشتری بیرون از بدن می‌مانند، ممکن است آسیب دیده و کیفیت خود را از دست بدهند.
 • هزینه بیشتر: هزینه این روش کمی بیشتر از کاشت مو به روش FUT می‌باشد؛ زیرا به عنوان یک روش دشوارتر شناخته می‌شود.


کاشت مو به روش ترکیبی:

گاهی اوقات، متخصصان کاشت مو با توجه به الگوی طاسی فرد، ترجیح می‌دهند که برای دستیابی به نتیجه بهتر، از هر دو روش FUE و FUT به صورت ترکیبی استفاده کنند. این امر به دلیل الگوهای مختلف رشد موها در نواحی مختلف سر و نیاز به بررسی دقیقتر طراحی الگوی طاسی است.

به عنوان مثال، برای استفاده از روش FUT باید بانک موی کافی در پشت سر وجود داشته باشد. بنابراین، اگر فرد برخوردار از حجم کمی از موها در این ناحیه باشد، روش ترکیبی ممکن است گزینه مناسبی باشد. این روش به متخصصان این امکان را می‌دهد که از بهترین ویژگی‌های هر دو روش بهره‌مند شده و نتیجه‌ای شگفت‌آورتر به دست آورند.

تکنیک super fue نیز همانند روش FUE عمل می‌کند با این تفاوت که در این روش از دستگاه‌های هوشمند برای برداشت گرافت‌ها و کاشت فولیکول‌ها در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. این روش به ویژه برای افرادی که بانک موی ضعیف دارند و پوست سر آن‌ها سفت است، توصیه می‌شود.


احیای فولیکول مو با روش پی آر پی (PRP)

اگر به تازگی موهای خود را از دست داده‌اید، با استفاده از احیای فولیکول مو به روش پی آر پی (PRP)، می‌توانید از ریزش بیشتر آنها پیشگیری کرده و به رشد و تقویت موهای خود کمک نمایید. همچنین، این امکان وجود دارد که پس از ترمیم موها، دکتر کاشت مو از PRP برای تقویت موهای کاشته شده نیز استفاده نماید.


کاشت مو به روش SUT

روش SUT، جدیدترین تکنولوژی کاشت مو است که برای افراد با بانک موی کافی توصیه می‌شود. در این روش، عمل پیوند مو با استفاده از دستگاه‌های بسیار دقیق، به نام میکروموتورهای اتوماتیک، انجام می‌شود. برخلاف روش FUE که از پانچ ها برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌کند، روش SUT از این دستگاه‌های دقیق برای پیوند موها به ناحیه‌های کم مو استفاده می‌کند.

یکی از ویژگی‌های برجسته این روش، عدم نیاز به بخیه یا طولانی بودن دوره نقاهت است. بنابراین، پس از انجام این روش، فرد می‌تواند بدون هیچ ممنوعیتی، به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. نتیجه ترمیم مو به این روش کاملاً طبیعی است و اگر فرد از بانک موی خوبی برخوردار باشد، امکان کاشت تا ۱۴۰۰۰ تار مو برای وی وجود دارد.

کاشت مو به روش BHT

روش BHT برای ترمیم موی مردان به کار می‌رود. در این روش، ناحیه اهداکننده مو دیگر موهای پشت سر نیست؛ بلکه از موهای سینه، ریش، بازوها، پاها و پشت استفاده می‌شود.

یکی از وظایف مهم دکتر کاشت مو در این روش، پیدا کردن ناحیه‌ای از بدن است که موهای مشابهی به جنس موهای سر را داشته باشد. این دقت در انتخاب ناحیه اهداکننده به دلیل آن است که موهای پیوند شده به شکل مرتب و طبیعی به نظر برسند. اساس کاشت در این روش مشابه تکنیک FUE است و تفاوت آنها در محل برداشت مو قرار دارد. این روش برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند نیز مناسب است.

کلینیک تخصصی پوست و مو مانا

کلینیک تخصصی پوست و مو مانا ، یکی از برترین و بهره‌ورترین مراکز تخصصی در زمینه کاشت مو و ابرو در شرق کشور محسوب می‌شود. این کلینیک با داشتن ۱۰ اتاق عمل مجزا و تخصصی در زمینه کاشت مو و ابرو، به همراه یک تیم تخصصی با تجربه فراوان که طی ۱۰ سال گذشته هزاران جراحی مو موفق را انجام داده‌اند، بی‌نظیر است. دکتر سلیمان نوری، موسس و مدیر این مجموعه، متخصص پوست و مو با بورد تخصصی ناسیونال است و به عنوان یکی از متخصصین باتجربه در زمینه کاشت مو و ابرو در کشور شناخته می‌شود.

این کلینیک علاوه بر خدمات کاشت مو و ابرو، خدمات دیگری نیز ارائه می‌دهد از جمله:

 • بلفاروپلاستی
  • لاغری موضعی
  • لیزر برداشتن مو زائد
  • هایفو تراپی
  • جراحی‌های زیبایی
  • جوان‌سازی
  • بوتاکس و تزریق ژل

با مراجعه به کلینیک تخصصی مانا، شما می‌توانید نتایج قابل توجهی را در زمینه بهبود ظاهر و سلامتی مو و پوست خود تجربه کنید. در زیر می‌توانید چند نمونه از نتایج قبل و بعد کاشت در این کلینیک را مشاهده کنید.

نمونه کارها:

اطلاعات کلینیک مانا در مشهد:

آدرس کلینیک: مشهد، بلوار ملک آباد، سه راه خیام، نبش خیام جنوبی ۳، پلاک ۵۴، کلینیک مانا

شماره تماس کلینیک: ۰۵۱۳۷۶۰۶۹۹۳ و ۰۵۱۳۷۶۰۶۹۹۴

شماره موبایل: ۰۹۰۱۳۸۰۱۷۷۹

تلگرام : @kashtdrnouri

اینستاگرام: dr_soleiman_nouri.manaclinic

وب سایت: www.manaclinic.ir

مقالات منتخب و مرتبط

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه
 1. معین نامیمی‌گوید:

  با سلام
  کلینیک مانا بهترین کلینیک زیبایی با پرسنل محترم و بسیار متین و با حوصله

 2. سارامی‌گوید:

  مامان من ۶ سال پیش بلفاروشون دکتر نوری انجام دادن واقعا کارشون عالی بود امسالم خودم کاشت ابرومو کلینیک مانا انجام دادم و راضیم هم کیفیت کارشون و محیط کلینیک و هم اخلاق پرسنلشون و خود دکتر نوری عزیز بی نظیره ممنونم ازشون

 3. Nikatalebiمی‌گوید:

  خيلي عالي هستين درود برشما و تيم قويتوووون

 4. مرضیه مشهدیمی‌گوید:

  بهترین کلینیک مشهد از همه نظر👌🏻👌🏻

 5. آ.بهارلومی‌گوید:

  خیییلی عاااالی و حرفه‌ای👌👌👌نتایج فوق‌العاده‌س در کلینیک مانا

 6. حدیث یعقوبیمی‌گوید:

  بهترین کلینیک کاشت مو و پوست مشهد🌱💫

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.