اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

مدیکال ترمینولوژی کوهن ۲۰۲۱ ویرایش ۹

دانلود رایگان کتاب ترمینولوژی کوهن یا اصطلاحات پزشکی کوهن ۲۰۲۱

منتشر شده توسط تیم اکسترنبروز شده در
کتاب ترمینولوژی کوهن یا اصطلاحات پزشکی کوهن ۲۰۲۱ ویرایش ۹

دانلود رایگان کتاب مدیکال ترمینولوژی کوهن ۲۰۲۱ ویراش ۹ یا اصطلاحات پزشکی راهنمای مصور باربارا کوهن (Medical Terminology: An illustrated guide) با فرمت pdf (پی دی اف) و لینک مستقیم. کتاب مدیکال ترمینولوژی کوهن یا اصطلاحات پزشکی کوهن، کتابی ارزنده در زمینه اصطلاحات پزشکی است که توسط دانشجویان علوم پزشکی، اعم از پزشکی، دندان‌پزشکی و پرستاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به یکی از کتب مرجع در زمینه‌ی توضح لغات و اصطلاحات پزشکی تبدیل شده است. ویرایش نهم، آخرین ویرایش کتاب کوهن است که در سال ۲۰۲۱ در ۶۸۹ صفحه به چاپ رسیده است و با فرمت پی دی اف و به رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

معرفی کتاب اصطلاحات پزشکی کوهن

دانش اصطلاحات پزشکی برای طیف گسترده‌ای از رشته‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی، ضروری است. پزشکان و افراد مشغول در حوزه علوم پزشکی باید در طول دوره‌ی آموزشی و شغلی آینده خود، هزاران اصطلاح جدید را یاد بگیرند. اگر برای یادگیری این اصطلاحات، مهارت‌های لازم برای تقسیم کلمات به اجزای سازنده آنها را فرا نگرفته باشند، نمی‌توانند به درستی معنی این اصطلاحات را متوجه شوند.

در علوم پزشکی، این ریشه ها، پسوندها و پیشوندها بارها و بارها در اصطلاحات مختلف ظاهر می‌شوند اما معانی یکسانی دارند؛ لذا دانستن این معانی به شما کمک می کند تا تعداد زیادی از کلمات را تعریف کرده و به خاطر بسپارید.

کتاب مدیکال ترمینولوژی کوهن با مقدمه‌ای بر اجزای کلمه و بدن انسان به‌ عنوان یک کل آغاز می‌شود و پس از آن یک نمای کلی از بیماری‌ها و درمان‌ها را ارائه می‌کند. سپس در فصل‌های بعدی، سیستم‌های بدن انسان همراه با اصطلاحات پزشکی کلیدی مرتبط با آن سیستم تعریف می‌شوند.

در صورتی که به مطالعه درباره ارگان‌های داخلی بدن علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب اصول طب داخلی هاریسون و نیز کتاب مبانی طب داخلی سیسیل را نیز به رایگان دانلود و مطالعه کنید.

توضیح گاسترودئودنوستومی در ترمینولوژی کوهن ۲۰۲۱
توضیح اصطلاح گاسترودئودنوستومی بصورت مصور در ترمینولوژی کوهن

بطور کلی کتاب مدیکال ترمینولوژی کوهن که با نام فارسی اصطلاحات پزشکی کوهن شناخته می‌شود و توسط انتشارات جونز و بارتلت منتشر شده است، کتابی بسیار ارزنده در زمینه‌ی تعریف لغات و اصطلاحات پزشکی است که می‌تواند به دانشجویان این رشته کمک شایانی کند.

فصل‌های کتاب

کتاب مدیکال ترمینولوژی کوهن ۲۰۲۱ ویرایش ۹ دارای ۲ بخش اصلی به شرح زیر است:

  1. مقدمه‌ای بر ترمینولوژی پزشکی
  2. سیستم‌های بدن

بخش اول کتاب، در واقع مقدمه‌ای است بر اصطلاحات پزشکی که به بررسی پیشوند‌ها، پسوند‌ها و مفاهیم عمومی اصطلاحات پزشکی پرداخته است. همچنین در این بخش، ساختار بدن و بیماری‌ها و درمان‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در بخش دوم کتاب کوهن، اصطلاحات مرتبط با سیستم‌های مختلف بدن، نظیر سیستم گردش‌ خون، غدد درون‌ریز، اعصاب، عضلانی، اسکلتی و… مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند.

همچنین بخش‌هایی از کتاب دارای تمرین‌هایی هستند که به تثبیت دانش و اطلاعات دانشجو کمک زیادی می‌کنند. این تمرین‌ها بصورت چندگزینه‌ای، جای‌خالی و پاسخ کوتاه ارائه شده‌اند.

مطالعه‌ی این کتاب علاوه بر افزایش دانش شما در زمینه‌ی ترمینولوژی پزشکی، می‌تواند خط فکری شما را نسبت به حرفه‌ی خود در آینده تقویت کند.

در ادامه می‌توانید کتاب مدیکال ترمینولوژی کوهن ۲۰۲۱ ویرایش ۹ را با فرمت پی دی اف و لینک مستقیم بصورت کاملاً رایگان دانلود کنید.

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه
  1. حلیمهمی‌گوید:

    عالیه ممنونم محترما…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.