مبانی طب داخلی سیسیل 2016 ویرایش 9

دانلود رایگان کتاب ضروریات داخلی سیسیل 2016

دانلود رایگان کتاب ضروریات داخلی یا مبانی طب داخلی سیسیل 2016 (Cecil Essentials of Medicine) ویرایش 9 با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). کتاب مبانی طب داخلی سیسیل توسط انتشارات الزویر (elsevier) منتشر شده و شامل مهم ترین مطالب کتاب پزشکی سیسیل گلدمن است. این کتاب در 1325 صفحه توسط Ivor Benjamin گردآوری شده است و ضروری ترین مطالب طب داخلی را شامل می شود.

معرفی کتاب ضروریات داخلی سیسیل 2016

کتاب مبانی طب داخلی سیسیل 2016 ویرایش 9 آخرین نسخه این کتاب می باشد که ضروری ترین مطالب طب داخلی را از سیسیل گلدمن جمع آوری کرده و در این کتاب گنجانده است. حجم این کتاب نسبت به کتاب اصلی بسیار کم است و همین موضوع خواندن آن را ساده تر کرده است.

سال هاست که مبانی طب داخلی سیسیل به عنوان یکی از رفرنس های آزمون پره انترنی و دستیاری تخصصی پزشکی توسط سازمان سنجش پزشکی معرفی شده است و این کتاب تکست پزشکی به عنوان رفرنس بسیاری از فصل های طب داخلی در کنار کتاب اصول طب داخلی هاریسون مورد استفاده قرار می گیرد.

رایگان دانلود کنید : اصول طب داخلی هاریسون

بخشی از مقدمه کتاب

کتاب مبانی طب داخلی سیسیل ویرایش 9 همچون ویراست های قبلی، جامع و در عین حال بسیار خلاصه است. این کتاب بطور دقیق و کامل به شرح بیماری های داخلی پرداخته و سعی کرده که در عین کامل بودن، خلاصه نیز باشد و دانشجویان پزشکی در هر سطحی می توانند از این کتاب به خوبی استفاده کنند.

سرفصل های کتاب مبانی طب داخلی سیسیل 2016 ویرایش 9

این کتاب توسط انتشارات الزویر (elsevier) منتشر شده و شامل 19 فصل است که به مرور مهم ترین مطالب طب داخلی در کم ترین حجم می پردازد. عناوین فصول این کتاب عبارتند از:

 1. معرفی پزشکی مولکولی.
 2. بیماری های قلب و عروق.
 3. بیماری های ریه و مراقبت های ویژه پزشکی.
 4. مراقبت های قبل و بعد از عمل.
 5. بیماری های کلیه.
 6. بیماری های دستگاه گوارش.
 7. بیماری های کبد و مجاری صفراوی.
 8. بیماری های خون و هماتولوژی.
 9. انکولوژی و سرطان.
 10. غدد درون ریز و متابولیسم.
 11. سلامت زنان.
 12. سلامت مردان.
 13. بیماری های استخوان و متابولیسم مواد معدنی.
 14. بیماری های اسکلتی عضلانی و بافت همبند.
 15. بیماری های عفونی.
 16. مغز و اعصاب (نورولوژی).
 17. طب سالمندان.
 18. مراقبت های تسکینی.
 19. مسمومیت با الکل و مواد مخدر.