مبانی طب داخلی سیسیل 2016 ویرایش 9

دانلود رایگان کتاب ضروریات داخلی سیسیل 2016

دانلود رایگان کتاب ضروریات داخلی یا مبانی طب داخلی سیسیل 2016 (Cecil Essentials of Medicine) ویرایش 9 با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). کتاب مبانی طب داخلی سیسیل توسط انتشارات الزویر (elsevier) منتشر شده و شامل مهم ترین مطالب کتاب پزشکی سیسیل گلدمن است. این کتاب در 1325 صفحه توسط Ivor Benjamin گردآوری شده است و ضروری ترین مطالب طب داخلی را شامل می شود.

معرفی کتاب ضروریات داخلی سیسیل 2016

کتاب مبانی طب داخلی سیسیل 2016 ویرایش 9 آخرین نسخه این کتاب می باشد که ضروری ترین مطالب طب داخلی را از سیسیل گلدمن جمع آوری کرده و در این کتاب گنجانده است. حجم این کتاب نسبت به کتاب اصلی بسیار کم است و همین موضوع خواندن آن را ساده تر کرده است.

سال هاست که مبانی طب داخلی سیسیل به عنوان یکی از رفرنس های آزمون پره انترنی و دستیاری تخصصی پزشکی توسط سازمان سنجش پزشکی معرفی شده است و این کتاب تکست پزشکی به عنوان رفرنس بسیاری از فصل های طب داخلی در کنار کتاب اصول طب داخلی هاریسون مورد استفاده قرار می گیرد.

دانلود رایگان کتاب رایگان دانلود کنید : اصول طب داخلی هاریسون

بخشی از مقدمه کتاب

کتاب مبانی طب داخلی سیسیل ویرایش 9 همچون ویراست های قبلی، جامع و در عین حال بسیار خلاصه است. این کتاب بطور دقیق و کامل به شرح بیماری های داخلی پرداخته و سعی کرده که در عین کامل بودن، خلاصه نیز باشد و دانشجویان پزشکی در هر سطحی می توانند از این کتاب به خوبی استفاده کنند.

سرفصل های کتاب مبانی طب داخلی سیسیل 2016 ویرایش 9

این کتاب توسط انتشارات الزویر (elsevier) منتشر شده و شامل 19 فصل است که به مرور مهم ترین مطالب طب داخلی در کم ترین حجم می پردازد. عناوین فصول این کتاب عبارتند از:

 1. معرفی پزشکی مولکولی.
 2. بیماری های قلب و عروق.
 3. بیماری های ریه و مراقبت های ویژه پزشکی.
 4. مراقبت های قبل و بعد از عمل.
 5. بیماری های کلیه.
 6. بیماری های دستگاه گوارش.
 7. بیماری های کبد و مجاری صفراوی.
 8. بیماری های خون و هماتولوژی.
 9. انکولوژی و سرطان.
 10. غدد درون ریز و متابولیسم.
 11. سلامت زنان.
 12. سلامت مردان.
 13. بیماری های استخوان و متابولیسم مواد معدنی.
 14. بیماری های اسکلتی عضلانی و بافت همبند.
 15. بیماری های عفونی.
 16. مغز و اعصاب (نورولوژی).
 17. طب سالمندان.
 18. مراقبت های تسکینی.
 19. مسمومیت با الکل و مواد مخدر.