برو به بخش محتوا

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

هنری دیویدسون تشخیص و مدیریت بالینی به روش های آزمایشگاهی 2017 ویرایش 23

دانلود رایگان کتاب آزمایشگاهی هنری دیویسون 2017 نسخه کامل شامل همه مباحث بیوشیمی، هماتولوژی، ایمونولوژی و ...

دانلود رایگان کتاب هنری دیویدسون مدیریت و تشخیص بالینی با روش های آزمایشگاهی 2017 ویرایش 23 نسخه کامل که همه مباحث کتاب شامل بیوشیمی، ایمونولوژی و ایمونوپاتولوژی، هماتولوژی، میکروب شناسی و… را شامل می شود (Henry’s Clinical Diagnosis and Management by Laboratory Methods) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف).

کتاب آزمایشگاهی بالینی هنری که از کتب مطرح و گران بهای آزمایشگاهی بالینی برای مدیریت بالینی با روش های آزمایشگاهی و تشخیص های بالینی پاتولوژی می باشد و به دلیل گسترده بودن، به چندین بخش مختلف شامل میکروب شناسی، هماتولوژی، بیوشیمی، ایمونولوژی و پاتوایمونولوژی و … تقسیم شده است. آخرین ویرایش این کتاب مربوط به سال 2017 بوده که توسط انتشارات الزویر در 1823 صفحه چاپ شده است و همه نسخه ها در یک نسخه کامل با فرمت پی دی اف و به رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

معرفی کتاب هنری دیویدسون

کتاب تشخیص و پیگیری بالینی بیماری ها به کمک روش های آزمایشگاهی هنری دیویدسون بدون تردید یکی از مهم ترین کتاب های مرجع در زمینه پاتولوژی بالینی و تشخیص آزمایشگاهی می باشد که به عنوان کتاب مرجع در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

در ویرایش جدید این کتاب علاوه بر مباحث تخصصی مربوط به هماتولوژی، بیوشیمی و ایمونولوژی و… مطالب زیادی در مورد مدیریت آزمایشگاهی بالینی و سایر مباحث مرتبط به آن در آزمایشگاه اضافه شده است. البته کتاب هنری دارای متنی بسیار دشوار می باشد که درک مفاهیم آن را برای دانشجویان علوم آزمایشگاهی و رزیدنت های پاتولوژی کمی دشوار ساخته است.

کتاب هنری دیویدسون به عنوان دستورالعملی کاربردی برای کلیه پرسنل مرتبط از جمله متخصصین و کارشناسان آزمایشگاه، پاتولوژیست ها و متخصصین علوم بیولوژی (به خصوص بیوشیمی)، پزشکان و دانشجویان علوم آزمایشگاهی قابل استفاده بوده که یک دانش زمینه ای همراه با اطلاعات به روزرسانی شده را در اختیار ایشان قرار می دهد.

اصل این کتاب، دستاوردی از متخصصین و دانشمندان رشته های متعدد آزمایشگاهی است که با قدمتی بیش از یک قرن، چکیده ای ارزشمند از مهمترین و ضروری ترین اطلاعات جوانب مختلف آزمایشگاه را گردآوری نموده است.

رایگان دانلود کنید : کتاب پاتولوژی پایه رابینز

بخش های اصلی کتاب هنری دیویدسون

کتاب تشخیص بالینی بر پایه روش های آزمایشگاهی هنری 2017 ویرایش 23 شامل 9 بخش اصلی می باشد که عبارتند از:

 1. آزمایشگاه بالینی
 2. بیوشیمی بالینی
 3. ادرار و سایر مایعات بدن
 4. هماتولوژی و طب انتقال خون
 5. هموستاز و ترومبوز
 6. ایمونولوژی و ایمونوپاتولوژی
 7. میکروبیولوژی بالینی
 8. پاتولوژی سلولی
 9. پاتولوژی مولکولی

در ادامه به توضیح مختصری پیرامون چند بخش کتاب می پردازیم.

مدیریت آزمایشگاه بالینی

کتاب هنری در بخش آزمایشگاه بالینی، مباحث اساسی و کلی آزمایشگاه از جمله مباحث بسیار مهم مدیریتی آزمایشگاه و مسائل مربوط به پیش از آنالیز، آنالیز و پس از آنالیز و همچنین اصول دستگاه ها و مبحث بسیار مهم کنترل کیفی آزمایشگاه به تفصیل ارائه شده است. علاوه بر این مباحث دیگری مثل انفورماتیک و مدیریت مالی و بیوتروریسم در آزمایشگاه نیز ارائه شده است که برخی از این فصول دارای لغات اختصاصی و دشوار و خارج از قلمرو پزشکی می باشد از جمله اصطلاحات پیچیده مربوط به مدیریت مالی و کامپیوتر.

هماتولوژی و طب انتقال خون

این بخش از مهم ترین بخش های کتاب هنری می باشد که به بررسی خون شناسی، اجزای خون و پروسه هایی که در این مسیر انجام می شود و نیز بررسی مغز استخوان و پرسه انتقال خون پرداخته است.

بیوشیمی بالینی

این بخش از کتاب به بررسی آزمایش های مرتبط با عملکرد کلیه ها، حجم و اسمولالیته مایعات بدن، بیومارکرهای آسیب حاد کلیوی، اختلالات الکترولیتی، آب و اسید و باز و بیومارکرهای متابولیسمی بدن پرداخته است.

سایر بخش های کتاب شامل میکروب شناسی، پاتولوژی سلولی و مولکولی، ایمونولوژی و ایمونوپاتولوژی می باشد.

در ادامه می توانید کتاب تشخیص بالینی بر پایه روش های آزمایشگاهی هنری 2017 ویرایش 23 را بصورت کاملا رایگان و با فرمت pdf دانلود کنید.

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه
 1. Arminمی‌گوید:

  سلام.
  اگر ممکنه لطف کنید ویرایش ۲۴ کتاب رو قرار بدید.

  1. :پاسخ سؤال را می‌دهد:

   با عرض سلام

   هنوز منتشر نشده است.

 2. بهارمی‌گوید:

  ویرایش۲۱ام رو ندارید

  1. :پاسخ سؤال را می‌دهد:

   با عرض سلام
   خیر

 3. مجتبي سادهمی‌گوید:

  کتاب تشخیص بالینی بر پایه روش های آزمایشگاهی هنری 2017 ویرایش 23 را بصورت کاملا رایگان و با فرمت pdf را در اختيار اينجانب قرار دهيد

  1. :پاسخ سؤال را می‌دهد:

   با عرض سلام خدمت شما

   در همین صفحه بر روی دکمه سبز کلیک کنید

 4. نوش دارومی‌گوید:

  ممنون از مطلب بسیار مفید تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.