ضروریات جراحی لاورنس 2019 ویرایش 6

دانلود رایگان جراحی لارنس 2019

دانلود رایگان کتاب ضروریات جراحی عمومی لاورنس (لارنس) 2019 ویرایش 6 (Essentials of General Surgery and Surgical Specialties) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). کتاب ضروریات جراحی لارنس 2019 به عنوان رفرنس درس جراحی دانشجویان پزشکی در آزمون های دستیاری و پره اینترنی معرفی شده است. این کتاب برخلاف جراحی شوارتز بسیار مختصر بوده و مناسب دانشجویان پزشکی می باشد. این کتاب به رایگان و با لینک مستفیم و فرمت pdf برای دانلود قرار گرفته است.

معرفی کتاب جراحی لارنس 2019 ویرایش 6

کتاب جراحی لاورنس 2013 یکی از مناسب ترین و کم حجم ترین کتاب های جراحی پزشکی است. این کتاب شامل خلاصه ای از درس جراحی برای دانشجویان پزشکی می باشد. از آنجایی که دانشجویان پزشکی نیازی به مطالعه دروس جراحی در سطح تخصص و فوق تخصص ندارند، بنابراین می توان کتاب ضروریات جراحی عمومی را یکی از مناسب ترین کتاب های پزشکی برای دانشجویان دانست.

دانلود رایگان کتاب رایگان دانلود کنید : کتاب اصول جراحی شوارتز

این کتاب به عنوان رفرنس جراحی برای دانشجویان پزشکی در آزمون های پره اینترنی و دستیاری معرفی شده است. در ادامه می توانید کتاب ضروریات جراحی عمومی لاورنس را به رایگان و با فرمت pdf دانلود کنید.

سرفصل های کتاب ضروریات جراحی لاورنس 2019

این کتاب در 24 فصل نوشته شده و شامل 658 صفحه می باشد. فصول کتاب جراحی لارنس که به رایگان برای دانلود قرار داده شده است عبارتند از:

 1. ارزیابی و مدیریت بیماران پیش از عمل جراحی.
 2. مایعات و الکترولیت ها و اسید و باز.
 3. تغذیه بیمار جراحی.
 4. خونریزی و جراحی.
 5. شوک.
 6. مراقبت های ویژه جراحی.
 7. زخم ها و ترمیم زخم.
 8. عفونت های جراحی.
 9. تروما و آسیب.
 10. سوختگی ها.
 11. دیواره شکم و فتق.
 12. بیماری های مری.
 13. معده و دئودنوم.
 14. روده باریک و آپاندیس.
 15. کولون، رکتوم و آنوس.
 16. مجاری صفراوی.
 17. بیماری های پانکراس.
 18. بیماری های کبد.
 19. بیماری های پستان.
 20. غدد درون ریز و جراحی.
 21. طحال و غدد لنفاوی.
 22. بیماری های سیستم عروقی.
 23. پیوند عضو.
 24. جراحی در سرطان ها.

در کل می توان گفت که کتاب جراحی لارنس یکی از بهترین کتاب ها برای مطالعه درس جراحی برای دانشجویان پزشکی است. خلاصه بودن این کتاب و وارد نشدن به جزئیات تخصصی درس جراحی از جمله ویژگی هایی است که این کتاب را از جراحی شوارتز متمایز کرده.