قهوه گانودرما؛ عوارض و فواید قهوه و قارچ گانودرما چیست؟

قهوه گانودرما، مفید یا عارضه دار؟

قهوه گانودرما عوارض و فواید
قهوه حاوی قارچ گانودرما

قهوه گانودرما، شامل پودر قهوه فوری و پودر قارچ گانودرما (قارچ ری شی یا جان افزا) است. بعضی شرکت ها ممکن است مواد دیگری از جمله شکر یا پودرهای گیاهی به آن اضافه کنند.
بعضی از طرفداران این نوشیدنی ادعا می کنند که قهوه ی حاوی قارچ گانودرما فواید بسیاری برای سلامتی دارد. همچنین بسیاری از کسانی که می خواهند وابستگی یا اعتیاد خود را به کافئین کاهش دهند، از این نوشیدنی استفاده می کنند. اما باید بدانید که این ادعاها صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و پشتوانه علمی درستی ندارند.

چرا مردم از قهوه حاوی قارچ گانودرما استفاده می کنند؟

طرفداران این نوشیدنی و البته فروشندگان آن، ادعا می کنند که قهوه گانودرما می تواند باعث بهبود سیستم ایمنی، کاهش وزن، افزایش انرژی و کاهش خستگی، بهبود حافظه، کاهش کلسترول خون، کاهش التهاب، کاهش استرس، کند کردن روند پیری و بهبود گردش خون شود. همچنین گانودرما به عنوان یک منبع سرشار از آنتی اکسیدان معرفی می شود.

فواید مصرف قهوه گانودرما

تا به امروز هیچ تحقیق جامعی پیرامون اثرات قهوه گانودرما بر سلامت افراد انجام نشده است. هر چند بعضی تحقیقات مقدماتی نشان داده اند که قارچ گانودرما (به تنهایی، بدون قهوه!) می تواند اثرات مفیدی بر سلامتی انسان داشته باشد.

به عنوان مثال، مقاله ای در سال ۲۰۱۶ منتشر شد که در آن پیشنهاد داده شد که می توان از تزریق عصاره قارچ گانودرما به عنوان یک درمان کمکی برای تقویت سیستم ایمنی بیمار، در برابر برخی تومور ها استفاده کرد. البته این درمان به عنوان یک درمان اولیه سرطان مورد پذیرش قرار نگرفت.

همچنین بعضی تحقیقات نشان داده اند که مصرف قهوه به تنهایی می تواند مزایایی داشته باشد. قهوه می تواند باعث بهبود بیماری های مزمنی نظیر دیابت و پارکینسون شود. اما در عوض با افزایش فشار خون می تواند باعث ایجاد بیماری های قلبی عروقی گردد.

همیشه اطلاعات درمانی را از پزشکان بخواهید نه فروشندگان، “هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه!”

تحقیقی نیز در سال ۲۰۱۵ به انجام رسید که در آن هیچ مدرکی دال بر تاثیر مثبت قارچ گانودرما بر کاهش ریسک بیماری قلبی عروقی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ یافت نشد.

عوارض احتمالی مصرف قهوه حاوی قارچ گانودرما

مصرف قارچ گانودرما می تواند عوارضی نظیر تهوع، خشکی گلو و خشکی بینی ایجاد کند. شما حتما باید قبل از مصرف قارچ گانودرما با پزشک خود مشورت کنید. مخصوصا اگر فشار خون بالا دارید یا از داروهای ضد انعقادی نظیر وارفارین استفاده می کنید.

همچنین مصرف زیاد قهوه می تواند باعث افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، احساس تپش قلب به دلیل آریتمی ها، ناراحتی معده، اختلال خواب و اضطراب شود.

چندین مورد گزارش شده است که افراد (مخصوصا کودکان) به دنبال مصرف قارچ گانودرما دچار مسمومیت شده اند. بنابراین پیشنهاد می شود که مصرف این قارچ باید با احتیاط و تحت نظر پزشک صورت گیرد.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ انجام شد نشان داد که قارچ گانودرما تاثیر بسیار اندکی در کاهش فشار خون و بهبود کلسترول LDL و نیز قند خون داشته است اما به دلیل وجود نتایج مثبت جانبدارانه در این تحقیق، نمی توان به آن اعتماد کرد.

همچنین مطالعه ای در سال ۲۰۰۸ بر روی اثر قارچ گانودرما بر قند خون انجام شد، نشان از کاهش قابل ملاحظه قند خون، ۲ ساعت پس از مصرف این قارچ داد. با این حال نتایج این تحقیق با نتایج تحقیق مروری که در سال ۲۰۱۵ بر اثرات قلبی عروقی قارچ گانودرما انجام شد متفاوت بود. تحقیق مروری سال ۲۰۱۵ یکی از کامل ترین مطالعات مروری بود که به بررسی ۵ مطالعه دیگر پرداخت.

این مطالعه بیان کرد که تحقیقاتی که تاکنون روی اثرات این قارچ انجام شده کامل نبوده و از کیفیت مناسبی بر خوردار نیستند. ۲ مورد از ۵ تحقیق، نتایج حاصل از پلاسبو را منتشر نکردند و بنابراین قابل استفاده نیستند. ۳ مورد باقی مانده نیز اعلام کردند که قارچ گانودرما درمان مناسبی برای فشار خون، قند خون و کلسترول خون نیست. درنهایت باید گفت که اطلاعات کاملی درباره استفاده درمانی از این گیاه در دست نیست و در بعضی موارد باعث ایجاد عوارض متنوعی نظیر تهوع، اسهال و یبوست شده است.

در مطالعه ای که در سال 2015 برروی اثرات ضد دیابت قارچ گانودرما لوسیدوم انجام شد نشان داده شد که این قارچ حاوی پلی ساکاریداز، تری ترپنوئید، پروتئوگلیکان و پروتئین هایی است که اثرات ضد دیابتی دارند. این مواد نه تنها به کاهش قند خون کمک می کنند بلکه در تنظیم کلسترول، تری گلیسیریدها نیز موثر هستند که باعث کاهش عوارض دیابت نظیر آترواسکلروز عروق می شود. با این حال هنوز مشخص نیست که اثرات ضد دیابتی این قارچ ناشی از پلی ساکاریداز هاست یا پلی پپتیدازها و نیاز به تحقیقات بیشتری برای اثبات مکانیسم ضد دیابتی این قارچ نیاز است.

در تحقیقی که در سال 2018 بر روی اثرات ضد سرطان قارچ گانودرما تاکید شد اما این مقاله صراحتا ذکر کرد که در این زمینه نیاز به کارآزمایی های بالینی برروی انسان وجود دارد و نمی توان صرفا بر داده های آزمایشگاهی تکیه کرد.

تفاوت بسیاری میان “عصاره قارچ مورد استفاده در آزمایشگاه” با آن چیزی که در محصولات تجاری می بینید وجود دارد.

همیشه به یاد داشته باشید که داروهای گیاهی هیچ وقت به اندازه داروهای تایید شده ی علمی، زیر ذره بین پزشکان و داروسازان نبوده اند. علاوه بر این تفاوت بسیاری میان “عصاره قارچ مورد استفاده در آزمایشگاه” با آن چیزی که در محصولات تجاری می بینید وجود دارد. بسیاری از عوارض داروهای گیاهی به خوبی شناخته نشده اند. متاسفانه بسیاری از مردم فکر می کنند که داروهای گیاهی هیچ ضرری ندارند و می توان آن ها را به هر میزان که خواست مصرف کرد. موارد متعددی از ایجاد بیماری های کبدی، کلیوی، گوارشی و … به دنبال مصرف خودسرانه داروهای گیاهی گزارش شده اند.

32 دیدگاه

[Censored by Admin] چه هیزم تری به شما فروخته ؟ این همه مقالات علمی راجع به گانودرما ، شما کتابخانه ملی دارویی آمریکا رو قبول ندارید ؟ تحقیقاتی که پزشک های مختلف انجام دادن رو قبول ندارید ؟اره ما به آمریکا پول میدیم که بیاد برای ما تبلیغ کنه ، این همه پزشک داخلی در موردش تحقیق و صحبت کردن چی ؟ زشته ، حالا اگه شما چیزی نشدین توی زندگیتون ، وقتی میبینید شرکت دیگه ای داره موفقیت به دست میاره ، فقط کار آدم های داغون و به درد نخوره که بخوان سنگ بندازن

من ویتیلیگو دارم. از شرکتتون همین قهوه رو خریدم هیچ تاثیری نداشت. دروغ تحویل مردم ندین. از متخصص پوستم هم پرسیدم گفت اینا همش بازار گرمی و دروغه محضه

درود خدمت شما دوست عزیز، ممنون از مطالبتون
من در سایت elsevier.com در مورد گانودرما مطالعه کردم
چیزی در حدود ۴۳۰۰ تا مقاله ثبت شده
چندتاشون رو خوندم همه شون در مورد تاثیرات زیادش بوده
پیشنهاد میکنم شما هم یه نگاه بندازید

دوست عزیز شما اطلاعی در مورد مقالات پزشکی و علمی نداری و صرفا رفتی توی سایت الزویر سرچ کردی گانودرما دیدی ۴۳۰۰ تا نتیجه آورده فک کردی این یعنی چقدر این قارچ خوبه؟ میدونی من چندتا بیمار داشتم که به دنبال مصرف این قارچ از شرکت شما دچار هپاتیت شدند؟ شما ها به چه حقی توی سلامت مردم دخالت می کنین؟ من بیست سال درس خوندم تا تونستم شماره نظام بگیرم. اونوقت شما ها بدون هیچی راه میوفتین واسه ملت دارو تجویز می کنین؟ خاک بر سر وزارت بهداشت که در شرکت هایی مثل همین بیز رو تخته نمی کنه و مردم رو بدبخت می کنه.

جناب با لحن صحبتتون من بعید میدونم که شما اصلا پزشک بوده باشید
من سفیر سلامتی از طرف انجمن دیابت، انجمن پسوریازیس ، انجمن حمایت از بیماران سرطانی و همچنین هپاتیت هستم
اتفاقا من خیلی از این مقالات رو مطالعه کردم و به طرز معجزه آسایی نتیجه ش رو در بیماران دیدم
من دارو تجویز نمیکنم چون پزشک نیستم اما گانودرما مکمل داروییه
که مصرف گانودرما باعث اثر بخشی تاثیرات داروها میشه و از طرفی باعث سم زدایی دارو های شیمیایی میشه
خوشحال میشم برای یک ساعت هم که شده اون ۲۰ سالی که زحمت کشیدید و کاملا محترم هم هست و حرف اساتیدتون در مورد گیاهان رو کنار بزارید و خودتون مستقیما بدون اندکی جبهه گیری تحقیق کنید
خیلی از مقالات نوشته شده توسط پزشکان دنیاست و این قضیه رو که اثر گذاره نمیشه منکر شد
امیدوارم که عجولانه تصمیم نگیرید و حتما مطالعه نمایید

متاسفانه شما شستشوی مغزی شدی و فقط حرف های راس هرم شرکتتون را تکرار می کنید. بیشتر کسایی که این قارچ رو میفروشن نه تخصصی در زمینه پزشکی دارن نه تحصیلات درست حسابی در زمینه سلامتی. صرفا به دنبال فروختن جنس هستند و بیشترشون با این تخیل که پورشه و بنز می خرن وارد این کار شدن. شما اصلا صلاحیت نداری که مقاله معتبر پزشکی را از غیرمعتبر تشخیص بدی. در ضمن مقالات معتبری هم که به اثرات این قارچ پرداختند از عصاره این قارچ استفاده کردند که هر سی سی از این عصاره میلیون ها تومن هزینه شه. کسی نیومده روی قهوه و هات چاکلت و کافه لاته گانودرما تحقیق کنه. بیشتر این مطالعات برروی موش انجام شده و به هیچ وجه قابل استناد نیست. واقعا فکر میکنی شامپو گانودرما و صابون گانودرما فلان خاصیت رو دارن؟ یا از ۴۰۰ تا سرطان و ۱۰۰۰ تا بیماری پیشگیری می کنه؟ خب یدفه بگو ما پزشکا نقش هویج داریم دیگه. هر کی از در مطب اومد داخل بهش میگیم برو گانودرما بخور خوب میشی !!
بالاخره دست شما رو میشه همونطور که دست کرم حلزون و شامپوی ضد ریز موی فلان رو شد. فقط این وسط مردم هستند که ضرر می بینن و دستشون هم به هیجایی بند نیست. حداقل منه پزشک برم یه خطایی بکنم، ازم شکایت و پیگیری میشه ولی شما ها چی؟ هیچی ! پول طرف رو گذاشتین توی جیبتون و فرار !

من به شما بی احترامی ای نکردم و نمیکنم
اما فکر کنم جوابی که به دوستانی که مثل شما پزشک نما هستن رو قبلا دادم
من با هویت واقعی خودم صحبت میکنم
شما هم سعی کنید با هویت اصلی خودتون صحبت کنید
ما الان دارین در مورد یه قارچ صحبت میکنیم نه هرم نه شبکه نه پورشه و بنز
برادر من استرالیا زندگی میکنه و به دلیل اینکه میتونه از دانشگاهشون رایگان دانلود کنه برام دانلود میکنه و مطالب رو میفرسته اما وقتی خودش نشست و خوند پا شد و رفت محله ی چینی ها و از این قارچ تهیه کرد برای بالا بردن سیستم ایمنی بدنش
در ضمن خیلییییییییی از پزشکان نتیجه ی تاثیرات این محصول رو در بیمارانشون دیدند و تجویز میکنند
بازم عرض میکنم دارو نیست مکمل دارویی هست
اگه تمایل داشته باشید نسخه های پزشکی رو ببینید کافیه توی اینستاگرام پیج [Censored by Admin] رو سرچ کنید

همانطور که مشاهده میکنید به مقالات و منابع مورد استفاده لینک داده شده. خوشحال میشیم منابعی که ذکر کردین را به آدرس info@extern.ir ایمیل کنید تا در صورت تایید، به این مطلب اضافه گردد.

با عرض سلام و خسته نباشید.
اینجانب نماینده شرکت [Censored by Admin] بخاطر انتشار این مقاله نادرست و صرفا یه دلیل داشتن کینه شخصی از صاحب این سایت شکایت و اعاده حیثیت کرده و شدیدا به این امور رسیدگی میکنم

من خودم [Censored by Admin] باید به مردم بگم که اینا صرفا تبلیغات دروغه و دارن با سلامت مردم بازی میکنن. اینا یه مشت [Censored by Admin]که فقط دنبال پول و زیرمجموعه گیری و این حرفا هستن و کارشون نه علمیه و نه تخصصی هر اراجیفی به مردم میگن تا جنسشون رو بفروشن.

قهوه گانودرمایی که شرکت شما تبلیغ میکنه مفت نمی ارزه و فقط واسه سرکیسه کردن مردمه. امیدوارم به زودی شرکتتون بسته بشه و شماها بیوفتید زندان

بی صبرانه منتظر حضور در دادگاه هستیم. به امید روزی که دست کسانی که تخصصی در حوزه سلامت ندارند از سلامت مردم کوتاه شود.

پس از گذشت چند ماه هیچ مقاله ای درباره “قهوه حاوی قارچ گانودرما” از شما دریافت نشد.

با سلام
همین الان کلیه مطالب و نظارت رو خوندم فقط و فقط بی طرفانه و نه مغرضانه دلم نیومد نظرمو نگم و برم. من مصرف کننده گانودرما هستم. بعد از سه دوره مصرف قند خون من به شدت کاهش پیدا کرده و انسولینی که نیاز بود بزنم از ۳۲ واحد به ۲۴ واحد رسیده. این تجربه شخصی منه. ضمنا زخم انگشت پای من ۱ سال بود خوب نمیشد نه با دارو نه با کرم نه با هر چیزی که فکرشو میکنید ولی الان کاملا خشک شده و رو به بهبوده دوستانی که میگین دروغه دروغ نیست.من مصرف کردم دروغ نیست.شاید برای همه کار نکنه چون از قدیم شنیده بودم درمان گیاهی به همه آدما نمیوفته ولی برای من ۱۰۰درصد اثر کرد.خواهش میکنم از روی غرض ورزی و ایده های ذهنی خودتون صحبت نکنید از هر کسی دیگه هم که استفاده کرده چه نتیجه گرفته چه نگرفته خواهش میکنم اینجا بیان نظر داشته باشه تا بقیه استفاده کنند . به امید سلامتی برای همگی.

راستش من اگه بازاریابه این محصولات بودم هر سایتی رو پیدا می کردم و مثل شما میرفتم می گفتم مثلا من سرطان دارم ! اینو خوردم خوب شدم!! از کجا معلوم شما خودت ذی نفع نباشی؟؟

از مدیران سایت اکسترن می خوام که لطفا هر نظری رو تایید نکنن ! چون اینجا از یه سایت پزشکی به یه سایت تبلیغ تبدیل میشه!

آخه مشکل اینجاست که باید دید آیا میشه این کاهش رو به این قارچ نسبت داد یا نه؟ شاید دچار نارسایی کلیه شدین! شاید بدون اینکه متوجه باشین رژیم غذایی بهتری رو در پیش گرفتین یا هر احتمال دیگه ای که به اون دلیل نیاز به انسولینتون کاهش پیدا کرده. در ضمن خیلی از کسانی که دیابت دارن و انسولین می گیرن نیازشون به انسولین کم و زیاد میشه و ربطی به دارو یا گیاهی که مصرف می کنن نداره

سلام مجدد
برای روشن سازی خدمت شما عزیزان دوباره میگم
شرایط زندگیم هیچ فرقی نکرده
شرایط تغذیه ام هیچ فرقی نکرده
دکترم فرقی نکرده
ورزش نمیتونم بکنم به دلیل مشکلاتی که دارم
فقط از زمانی که دارم مصرف میکنم خوابم بهتر شده قندم پایین اومده نیازم به انسولین کم شده ( در جواب دوستمون که فرمودن نیاز به انسولین کم و زیاد میشه.بالا پایین نمیره قندم کلا پایین اومده و نیازم به انسولین کمتر شده پس نوسان نداره کلا کم شده ) زخم پامم بهتر شده و میشه گفت خوب شده اگر دوست داشتین میتونین با ایمیلم در ارتباط باشید عکس های پام رو قبل مصرف و الان دارم بهتون نشون میدم. با این شک و شبهه هایی که ایجاد میکنید باعث میشید که یه عده دو دل بشن توی مصرف کردنش.من یک جایی اشاره کردم شاید واقعا برای یک نفر اثری که برای من داشته رو نداشته باشه و به هیچ وجه نمیگم خوبه یا بده برای کسی هم تجویز نمیکنم به شما هم توصیه میکنم فاز ندید که بده و کسی نخوره.ولی حقیقتا روی بنده اثر کرد و مطمئن هستم که اثراتش مربوط به مصرف همین قهوه است مگه میشه زخمی که نزدیک یکساله درگیرشم با ۲ ماه مصرف به بهبودی کامل برسه بعد من شک کنم توی اثرش. تو این مدت برای اینکه از اثراتش مطمئن بشم هیچ داروی دیگری یا کرم دیگری استفاده نکردم. در نهایت ضمن تشکر از کلیه کسانی که برای بیماران دیابتی زحمت میکشن لطفا یک تحقیق جامع راجع به این موضوع داشته باشید و نسبت به مصرفش جبهه گیری نکنید چون به نظر من اگر حتی یک نفر رو پشیمون کنید از استفاده تا آخر عمر مدیونش خواهید بود . چون زخم های دیابتی واقعا زجر آور و غیر قابل خوب شدنه.یک لحظه از بالا به موضوع نگاه کنید. اگر من قبل مصرف میومدم اینجا این مطالب رو میخوندم از مصرفش منصرف میشدم خدا شاهده.خوب شد بعد مصرف اومدم اینجا.

خانم ملیحه

منم دیابت دارم و مصرف کردم هیچ تاثیری واسم نداشت، نه زخم پام خوب شد نه قندم اومد پایین نه نیاز به انسولینم کم شد. تفاوت دارو با این تبلیغات اینه که این چیزا از ۱۰۰ نفر روی ۳ نفر اثر میکنه. و انقدرررر این بازاریابا روی اون ۳ نفر تبلیغ می کنن و هیچ وقت نمی گن روی ۹۷ نفر اثر نداشت. ولی داروی واقعی که توسط fda تایید شده بعد از مطالعه روی گروه های بزرگ جمعیتی در نژاد های مختلف و مناطق مخلتف روی کره زمین اون هم تحت شرایط استاندارد مشخص می شن. نه اینکه فلانی بیاد بگه من خوردم خوب شدم ! پس خوبه !!!! عمه م خورد خوب شد پس تو هم بخوری خوب میشی! اینا اراجیفه عزیزم

تجربه افراد در علم پزشکی به هیچ عنوان ملاک معتبری نیست و نخواهد بود. در زیست شناسی اول دبیرستان که همه آن را مطالعه کرده اند، معیار های آزمایش استاندارد به خوبی نوشته شده است. اگر می خواهیم برروی اثرات یک دارو تحقیق کنیم می بایست گروه کنترل یا شاهد داشته باشیم، متغیرهای مخدوش کننده را حذف کنیم و گروهمان آنقدر بزرگ باشد که خطاهای آماری را بتوان نا دیده گرفت. معمولا داروها در آزمایش های یک سو کور یا دو سو کور مورد آزمایش قرار می گیرند بطوری که آزمایش شوندگان و حتی آزمایش کننده نمی داند چه دارویی به چه کسی داده تا اثرات تلقینی آزمایش حذف شود. زمانی که تعداد زیادی آزمایش با شرایط بالا در نقاط مختلف دنیا انجام شود و همه نتایج یکسانی را بدست آورند (مثلا همه به این نتیجه برسند که استامینوفن باعث بهبود درد می شود) آن وقت آن نتیجه در کتب پزشکی چاپ می شوند و پزشکان از این داروها استفاده می کنند. همانطور که میبینید تفاوت آشکاری میان آنچه شما ذکر کردین با علم پزشکی وجود دارد. تجربه ی شما صرفا یک تجربه ی ناقص، بدون وجود گروه کنترل، بدون حذف فاکتور های مخدوش کننده و مهم تر از آن بدون وجود جامعه آماری است. به همین دلیل است که ما پزشکان به توصیه های درمانی همسایه، عمه، خاله، مادربزرگ و … توجهی نمی کنیم! و صرفا بر کتب معتبر خودمان که سالانه در حال بروز رسانی هستند تکیه می کنیم.

حالا به نظر شما، باید بر کتب پزشکی تکیه کنیم و اعتماد کنیم یا به اظهار نظر های افراد در فضای مجازی؟!

سلام من یک فرد دیابتی هستم پیام شمارا خواندم دلم میخواد بیشتر با شما صحبت کنم 09012584437 بنده 57ساله اهل دلیجان هستم وبازنشسته دامپزشکی یاعلی

با سلام
کاربرگرامی سایت اکسترن
همانطور که در بخش قوانین و مقررات سایت ذکر شده، از قرار دادن شماره تلفن همراه در بخش نظرات سایت خودداری فرمایید. با این حال ما کامنت شما را بدون حذف شماره تلفنتان تایید می کنیم اما مسئولیت هرگونه مزاحمت تلفنی بر عهده خودتان است. در صورتی که در خواست حذف شماره تماستان از این کامنت را دارید کافیست از بخش تماس با ما، مارا در جریان بگذارید تا شماره تان حذف گردد.
باتشکر

باسلام مطالب بالا رو خوندم.ِِممنون از همه ی نظرات
به نظر من که نه دکترم ونه بیسواد مهمترین عامل برای درمان یک بیماری نوع تفکری هست که بیمار در مورد مصرف یک دارو به خودش القا میکنه …تفکرات مثبت یا منفی در مورد موثر بودن اون دارو برروی درمان اون بیماری نقش بسزایی رو ایفا میکنه …حالا هرکسی خودش میتونه درست تحلیل بکنه…
اما به طور کلی فعلا که مصرف کننده ی این قهوه هستم و نتیجه ی خیلی خاصی نگرفتم نمیتونم به طور قطعی نظر بدم ولی قطعا در روزهای اینده اظهار نظر میکنم
به امید اینکه روزهای بهتری رو شاهد باشیم

سلام.شما یک لطفی بکنید یک سری به کتابخانه ملی امریکا بزنید ازطریق پاب مد ودراین سایت سرچ کنید حدود هزار و چهارصد مقاله راجع به گانودرما وتاثیرات مثبت آن روی سبک زندگی افراد بیمار گذاشته یابیماریشون رو کنترل کرده یا درمان خود بنده با پنجاه بیمار درحال حاضر با توجه به مشورت باپزشکشون دارم گانودرما رو به عنوان یک نوشیدنی روز مصرف بهشون میدم وحال بهتری دارند.درمصرف بیست روز اول گانودرما باقهوه بخاطر اینکه گانودرما داره متابولیسم بدن شخص رو بالا میبره واگر بیماری پنهانی هم داشته باشه نهان می‌کنه حالت تهوع خیلی عادی می‌باشد خود مادر بنده هم همینطور بود مادرم دیابت نوع دو وقند چهارصد داشت الان قندش به صدو چهل کاهش پیدا کرده.لطفا با رفرنس صحبت کنید که منبع علمی داشته باشه مطمئن باشید این مطالبی که گذاشتیدیانفعی براتون داره که دارید یک طرفه قضاوت میکنید یا اصلا نمی‌دونید گانودرما چی هست و کپی کردید.

با عرض سلام
مقالات ما بر اساس رفرنس هستند که مشخصا به هرکدام لینک داده شده احتمالا شما اصلا مقاله را نخواندید! و رفرنس شما هم مادرتان است گویا ! (دروغ و راستش با خدا ! زیرا که انگار همه بازاریابان این شرکت مادران و همسران و فرزندان دیابتی دارند که با خوردن این قهوه شفا یافته اند !)
برای ما نه نفعی دارد و نه ضرر ! ولی بی شک برای عده ای کاسب، ضرر دارد و برای مردم نفع.
از این 1400 تا مقاله که فرمودید 10 عدد مقاله کاربردی (نه بنیادی) را برای ما بفرستید که درباره “قهوه حاوی قارچ گانودرما” باشد ما بررسی می کنیم و به این مقاله اضافه می کنیم.
ما همچنان منتظر مقالاتی هستیم که همکارتان آقای “سید رضا فخرحسینی” قرار بود برای ما بفرستد و پس از گذشت چند ماه مطلبی ارسال نشده.

ینی بازاریابی شرکت [Censored by Admin] ریختن تو سایتتون خخخخخ من توی پرزنتای اینا حضور داشتم از اول می کنن تو سر مشتری و خودشون که کتاب خانه ملی امریکا فلان و بهمان حالا یکیشون حتی نمی تونه مقاله سرچ کنه ها. فقط بنداز بندازه. بنداز پورسانت بگیر ! همشون فک و فامیلشون مریییض بووووده داغون همه دیابتی تا اینو خوردن یهوووو شفا گرفتن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *