اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

اصول بیوشیمی لنینجر 2017 ویرایش 7

دانلود رایگان بیوشیمی لنینجر 2017

منتشر شده توسط تیم اکسترنبروز شده در
کتاب اصول بیوشیمی لنینجر 2017 ویرایش 7

دانلود رایگان کتاب اصول بیوشیمی لنینجر 2017 ویرایش 7 (lehninger principles of biochemistry) با لینک مستقیم و فرمت epub بصورت کتاب الکترونیکی. کتاب بیوشیمی لنینجر یکی از مطرح ترین کتاب ها در زمینه بیوشیمی برای رشته های پزشکی و علوم پایه می باشد که توسط دیوید نلسون (David Nelson) و مایکل کاکس (Michael Cox) در 2961 صفحه نوشته شده است و توسط انتشارات مک میلان به چاپ رسیده و تاکنون 7 بار ویرایش شده است که آخرین ویرایش این کتاب بصورت کاملا رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار دارد.

درباره کتاب بیوشیمی لنینجر

کتاب اصول بیوشیمی لنینجر 2017 ویرایش 7 یکی از مطرح ترین کتاب ها در زمینه علم بیوشیمی می باشد. این کتاب تاکنون 7 بار تحت ویرایش قرار گرفته است و با هربار ویرایش تلاش شده است که کیفیت کتاب از جمله نوشتار صریح، توضیح ساده واکنش های پیچیده بیوشیمیایی بهبود یابد.

نویسندگان کتاب بیوشیمی لنینجر بیش از 30 سال است که با یکدیگر همکاری می کنند و در دانشگاه مدیسون – ویسکونسین مشغول پژوهش و تدریس هستند. تجربه کار با هزاران دانشجو باعث شده که کتاب لنینجر به بهترین شکل ممکن، بیوشیمی را برای دانشجویان توضیح دهد و به یکی از بهترین کتاب ها در این زمینه تبدیل گردد.

ما پیشنهاد می کنیم که در کنار این کتاب، از سایر کتاب های بیوشیمی که لینک دانلود آن در ادامه ها قرار داده شده است نیز استفاده کنید:

تغییرات ویرایش 7 کتاب اصول بیوشیمی لنینجر

در این ویرایش از کتاب بیوشیمی لنینجر شاهد تغییرات قابل ملاحظه ای بودیم. از جمله فصولی از این کتاب که دستخوش تغییرات شدند عبارتند از:

 • فصل 1: سلول های سنتتیک و بیماری ژنومیک
 • فصل 4: ناهنجاری های ذاتی سگمان های پروتئینی
 • فصل 12: اهمیت پروتئین ها در سیگنال دهی
 • فصل 6: کینتیک آنزیمی
 • فصل 9: تفسیر ژنی و ویرایش ژن با CRISPR
 • فصل 11: دینامیک غشایی
 • فصل 13: نقش های دیگر NADH
 • فصل 20: کمپلکس سلولزسنتاز
 • فصل 26 و 28: نقش های جدید RNA های غیرکد شونده
 • فصل 25: جزئیات جدید همانند سازی DNA در یوکاریوت ها

همچنین در این ویرایش به دانشجویان پزشکی کمک شده است که با دیدگاه بالینی به علم بیوشیمی نگاه کنند و مکانیسم بیماری های بالینی را با استفاده از علم بیوشیمی درک کنند. به عنوان مثال در این ویرایش از کتاب بیوشیمی لنینجر، توضیحات جدیدی پیرامون بیماری های عدم تحمل لاکتوز، سندرم گیلن باره، سیستیک فیبروز و … داده شده است.

[download]کتاب فارماکولوژی کاتزونگ و ترور[/download]

سرفصل های کتاب اصول بیوشیمی لنینجر 2017

این کتاب بیوشیمی لنینجر ویرایش 7 که به رایگان برای دانلود قرار داده شده است، در 3 بخش اصلی و 28 فصل منتشر شده است. بخش های این کتاب عبارتند از:

بخش اول: ساختمان و کاتالیز

این بخش شامل 12 فصل است و مباحث آن پیرامون آب و الکترولیت ها، اسید و باز، ساختمان آمینواسیدها، پپتیدها، پروتئین ها، آنزیم ها و ساختمان آن ها، تنظیم آنزیم ها، واکنش های آنزیمی، کربوهیدرات ها و گلیکوبیولوژی، پلی ساکاریدها، پروتئوگلیکان ها، کار با کربوهیدرات ها، ساختمان اسیدهای نوکلئیک، DNA و عملکرد آن، چربی ها، ذخیره چربی، ساختار چربی های غشا سلولی، بیوسیگنالینگ، گیرنده های هورمونی، تیروزین کیناز، کانال های یونی و … می باشد.

بخش دوم: متابولیسم و بیوانرژتیک

این بخش از فصل 13 تا 23 کتاب را شامل می شود و مباحثی پیرامون بیوژنتیک، واکنش های بیوشیمیایی، ATP، فسفریلاسیون، گلیکولیز، گلوکونئوژنز، تنظیم راه های متابولیک، کاتابولیسم اسیدهای چرب، فسفریلاسیون اکسیداتیو، اصول تنظیم متابولیسم، اجسام کتونی، بیوسنتز لیپیدها، آمینواسیدها، تنظیم هورمون ها، متابولیسم بافتی، چاقی و سندرم متابولیک و دیابت تیپ 2 و … در این بخش مطرح شده اند.

بخش سوم: مسیرهای اطلاعاتی

این بخش از کتاب از فصل 24 تا 28 را شامل می شود. مباحث این بخش درباره ژن ها، کروموزم ها، DNA، ساختار کروموزم، متابولیسم DNA، متابولیسم پروتئین ها، همانندسازی و ترمیم DNA، سنتزپروتئین، تنظیم بیان ژن، متابولیسم RNA و … می باشد.

در ادامه کتاب اصول بیوشیمی لنینجر 2017 ویرایش 7 به رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه
 1. M.Ismail Mehrabanمی‌گوید:

  دانلود رایگان کتاب اصول بیوشیمی لنینجر 2017 ویرایش 7 (lehninger principles of biochemistry) با لینک مستقیم و فرمت epub بصورت کتاب الکترونیکی.

 2. هدیهمی‌گوید:

  سلام. لطفا ویرایش جدید رو با فرمت pdf قرار بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.