اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

جنین شناسی پزشکی لانگمن 2019 ویرایش 14

دانلود رایگان کتاب جنین شناسی لانگمن 2019

منتشر شده توسط تیم اکسترنبروز شده در
کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن 2019 ویرایش 14

دانلود رایگان کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن 2019 ویرایش 14 (Langman’s Medical Embryology) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف).

کتاب جنین شناسی لانگمن، کتابی بسیار ارزشمند در زمینه بارداری و رویان شناسی و مراحل تکامل جنین شامل گامتوژنز تا امبریوژنز می باشد و بسیاری از دانشجویان علوم پایه و حتی متخصصین زنان و زایمان از این کتاب استفاده می کنند. آخرین ویرایش این کتاب مربوط به سال 2019 بوده که توسط انتشارات ولترز کلوور در 429 صفحه چاپ شده است و با فرمت پی دی اف و به رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

معرفی کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن روش منحصر به فرد خود مبنی بر ترکیب متن مفصل و اقتصادی با تصاویر بالینی و دیاگرام های عالی را حفظ کرده است و با استفاده از مثال های بالینی متعدد منتج از اختلالات روندهای تکامل، بر مفاهیم پایه جنین شناسی تأكید می نماید.

هدف کتاب جنین شناسی لانگمن، درک مبانی جنین شناسی و ارتباط بالینی آن ها است. زیرا که هر دانشجو یا حتی مادرش با حاملگی مواجه خواهد شد، زیرا هر آنچه در رحم رخ می دهد ضرورتا در رحم یا انسانی دیگر باقی نمی ماند. به عنوان کارکنان خدمات بهداشتی، اغلب با خانمی در سن بچه آوری مواجه شده اید که ممکن است حامله بوده باشد یا ممکن است فرزند داشته باشید یا ممکن است دوستتان حامله باشد. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می کنیم در کنار جنین شناسی، کتاب بارداری و زایمان ویلیامز را که از مهم ترین کتاب های مرجع در زمینه زایمان و مامایی است را دانلود و در کنار این کتاب مطالعه کنید.

در تمام موارد، حاملگی و زایمان با همه ما مرتبط است و متأسفانه اغلب این روندها به نتایج منفی منجر می شوند، برای مثال، 50 درصد از جنین ها به خودی خود سقط می گردند. به علاوه، نارس بودن و نقایص هنگام تولد عامل اصلی مرگ و میر و معلولیت شیرخواران می باشد.

خوشبختانه، با روشهای جدید می توان بهداشت نوزادان را ارتقا داد و کارکنان خدمات بهداشتی نقشی اساسی در انجام این هدف دارند، با این حال، برای موفقیت این روش ها، دانستن مبانی جنین شناسی ضروری است و با این دانش، تمام کارکنان خدمات بهداشتی می توانند در به دنیا آمدن کودکان سالم تر نقش داشته باشند.

[download]کتاب بیماری های زنان و زایمان بکمن و لینگ[/download]

ویژگی های ویراست 14 کتاب جنین شناسی لانگمن

کتاب جنین شناسی لانگمن 2019 در ویرایش 14ام، جهت تسهیل فهم دانشجویان، از نوآوری های آموزشی زیر بهره جسته است:

سازماندهی مطالب

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن شامل دو بخش اصلی می شود:

در بخش اول مراحل ابتدایی تکامل از گامتوژنز تا دوره رویانی بحث شده است، در این بخش فصولی درباره تکامل جفت و جنین و تشخیص پیش از تولد و نقایص تولد گنجانده شده است.

بخش دوم این اثر روندهای بنیادی امبريوژنز را برای هر سیستم توصیف می کند.

ارتباط بالینی

علاوه بر توصیف وقایع طبیعی هر فصل حاوی بخشی به نام ارتباط بالینی می باشد. این بخش جهت شرح ارتباط بالینی جنین شناسی و اهمیت درک وقایع تکامل کلیدی، به عنوان اولین قدم برای ارتقای بهداشت و سلامت نوزادان، طراحی شده است.

برای انتقال این اطلاعات از تصاویر بالینی و توصیف موارد استفاده شده است و این بخش در این ویراست تقویت و به روز شده است.

ژنتیک

در کتاب جنین شناسی لانگمن 2019 به دلیل نقش بسیار مهم و روز افزون بیولوژی مولکولی و ژنتیک در جنین شناسی و بررسی نقایص تولد، اصول مولکولی و ژنتیک پایه مورد بحث قرار گرفته اند.

در فصل اول، مسیرهای مولکولی و اصلاحات کلیدی مورد استفاده در ژنتیک و بیولوژی مولکولی تعریف شده اند، سپس، در فصول دیگر این اثر، ژن ها و مسیرهای پیام رسانی اصلی تنظیم کننده تکامل جنین مورد بحث قرار می گیرند.

تصاویر فراوان

تصاویر جدید جهت درک بهتر مطالب اضافه شده است که شامل، میکروگراف اسکن الكتروني و تصاویر بالینی چهار رنگ جهت افزایش درک مطالب در این اثر استفاده شده اند. برای تقویت بخش های ارتباط بالینی، تصویر رنگی بیشتر موارد بالینی مورد استفاده قرار گرفته اند.

چکیده

در انتهای هر فصل بخشی به نام چکیده وجود دارد که نکاتی کلیدی را دوره می کند، این نکات در همان فصل مفصلا بحث شده اند. در این بخش، اصطلاحات کلیدی پر رنگ و تعریف شده اند.

سوالات

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن جهت کمک به دانشجویان در درک این درس، سوالات مرتبط با مفاهیم کلیدی در هر بخش طرح شده اند و پاسخ های تشریحی در ضمیمه ای موجود در انتهای کتاب گنجانده شده اند.

سرفصل های کتاب جنین شناسی لانگمن 2019

کتاب جنین شناسی لانگمن 2019 که به رایگان برای دانلود قرار داده شده است شامل یک مقدمه، دو بخش اصلی و یک بخش ضمیمه است. از جمله عناوین مهم این کتاب عبارتند از:

 • مقدمه جنین شناسی؛ اهمیت بالینی و جنبه های تاریخی آن
 • جنین شناسی عمومی
  1. مقدمه ای بر تنظیم و پیام رسانی مولکولی
  2. گامتوژنز: تبدیل سلول های زایا به گامت های نر و ماده
  3. اولین هفته رشد: تخمک گذاری تا لانه گزینی
  4. دومین هفته رشد: صفحه زایای دو لایه ای
  5. سومین هفته رشد: صفحه زایای سه لایه ای
  6. هفته های سوم تا هشتم: دوره رویانی
  7. لوله گوارش و حفرات بدن
  8. ماه سوم تا تولد: جنین و جفت
  9. نقایص زمان تولد و تشخیص پیش از تولد
 • جنین شناسی اختصاصی
  1. اسکلت محوری
  2. دستگاه عضلانی
  3. اندام ها
  4. سیستم قلبی- عروقی
  5. سیستم تنفسی
  6. سیستم گوارش
  7. دستگاه ادراری تناسلی
  8. سر و گردن
  9. سیستم عصبی مرکزی
  10. گوش
  11. چشم
  12. دستگاه پوششی

در ادامه می توانید کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن 2019 ویرایش 14 را بصورت کاملا رایگان و با فرمت pdf دانلود کنید.

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه
 1. دکترمی‌گوید:

  ومنی که دانش اموزم و از رو علاقه کتبای پزشکی دانشگاه و میخونمو نمیدونم شما جی میگین 😐😂

  1. :پاسخ سؤال را می‌دهد:

   با عرض سلام خدمت شما

   شما بهتر است درس‌های خودتان را بخوانید. عقده پزشک شدن مگر دارید؟

 2. امیرمی‌گوید:

  سلام برای جنین کدوم انتشارات رو پیشنهاد میکنین؟

 3. امیرحسینمی‌گوید:

  سلام عزیز
  من الان دارم این کتابو میخونم
  امیدوارم که تو هم قبول شده باشی

 4. مهسامی‌گوید:

  کاش منم سال دیگه پزشکی قبول شم و این کتاب لازمم بشه که بخونم.ممنونم از شما با قرار دادن این کتابها داخل سایت علاقه و انگیزمو واسه درس خوندن بیشتر کردین

  1. amirمی‌گوید:

   یجوری میگی انگار ما که قبول شدیم اینارو میخونیم😂

   1. Faمی‌گوید:

    حق😂…

   2. میلادمی‌گوید:

    ازینجا تا عطارد حق!

  2. یاسمی‌گوید:

   منم حال تو رو دارم

  3. زهرامی‌گوید:

   جنین شناسی جداست کلا من که بیوتکنولوژی خوندم هم میتونم امتحان بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.