برو به بخش محتوا

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

آناتومی گری برای دانشجویان 2020 ویرایش 4

دانلود کتاب آناتومی گری برای دانشجویان 2020 ویرایش 4

دانلود رایگان کتاب آناتومی گری 2020 برای دانشجویان ویرایش 4 (Gray’s Anatomy for Students) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). این کتاب آناتومی در 1234 صفحه نوشته شده است و شامل آناتومی تنه، سر و گردن و اندام می باشد و شناخته شده ترین کتاب در این زمینه است. آناتومی گری یکی از بهترین کتاب های آموزش آناتومی برای دانشجویان علوم پزشکی می باشد که توسط انتشارات الزویر به چاپ رسیده. اکنون نسخه 2020 آن که آخرین و کامل ترین نسخه این کتاب است به رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

معرفی کتاب آناتومی گری برای دانشجویان ویرایش 4

آناتومی به معنای مطالعه ساختار های بدن انسان بصورت ماکروسکوپی و میکروسکوپی است که البته اصطلاح آناتومی بیشتر برای توصیف ساختار های ماکروسکوپی (ساختار هایی که مطالعه آن ها نیازی به میکروسکوپ ندارد) استفاده می شود و اصطلاح بافت شناسی برای مطالعه ساختار میکروسکوپی مورد استفاده قرار می گیرد.

رایگان دانلود کنید : کتاب آناتومی اسنل

تاکنون کتاب های آناتومی زیادی برای دانشجویان پزشکی نوشته شده اند. کتاب آناتومی گری برای دانشجویان یکی از معروف ترین کتاب ها در این زمینه است که بسیاری از دانشجویان پزشکی در سراسر دنیا از آن برای مطالعه دقیق آناتومی بدن انسان استفاده می کنند. خوشبختانه هر چهار بخش اصلی آناتومی یعنی سر و گردن، تنه ، اندام و نوروآناتومی (آناتومی اعصاب) در این کتاب وجود دارند.

رایگان دانلود کنید : کتاب اطلس آناتومی بدن انسان نتر

تاکنون 4 ویرایش از این کتاب منتشر شده که ویرایش 4، آخرین نسخه و برای سال 2020 می باشد. وجود تصاویر کاملا رنگی و جدید و با کیفیت بالا همراه با متنی روان و قابل فهم از جمله مهم ترین ویژگی های کتاب آناتومی گری است.

بخش های کتاب آناتومی گری برای دانشجویان 2020 ویرایش 4

این کتاب در 5 بخش اصلی نوشته شده است. این بخش ها شامل بدن انسان که بطور کلی به توضیحاتی پیرامون آناتومی بدن انسان، تشریح مفهوم و صفحات آناتومیک و نیز انواع روش های تصویر برداری از بدن پرداخته است.

سپس در ادامه به سراغ آناتومی تنه رفته و قفسه سینه، شکم و لگن را از استخوان ها تا بافت نرم، عروق و اعصاب مورد بررسی قرار داده است.

پس از آناتومی تنه، نوبت به آناتومی اندام های فوقانی و تحتانی می رسد و استخوان ها، عضلات، عروق و اعصاب هر یکی از 4 اندام اصلی بدن را به طور کامل تشریح کرده است.

در نهایت به سراغ آناتومی سر و گردن می رود که از سخت ترین بخش های کتاب است و تمامی عروق، اعصاب، استخوان ها و عضلات سر و گردن مورد بررسی و تشریح قرار می گیرند.

همچنین در انتهای کتاب، نوروآناتومی گری نیز اضافه شده و دستگاه عصبی مرکزی شامل مغز، ساقه مغز، مخچه و نخاع به تفصیل بررسی می شوند.

در مجموع می توان گفت که کتاب آناتومی گری برای دانشجویان در کنار کتاب آناتومی اسنل از بهترین کتاب ها برای آموزش آناتومی به دانشجویان علوم پزشکی محسوب می شود و هر دو این کتاب ها بصورت کاملا رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه
 1. طبیبمی‌گوید:

  سلام
  ممنون از کارهای خوبتون
  دو تا از کتاب هاتون که برای دانلود گذاشته بودین واقعا به کارم اومد
  خسته نباشید
  گود لاک

 2. آریامی‌گوید:

  از شما بابت ساختن سایتی به این مفیدی و قدرتمند سپاس گذارم .و امید وارم که به انتشار این کتب ها در بین دانشجویان ادامه دهید.

 3. شریفمی‌گوید:

  سلام من کتاب اناتومی گری به زبان اصلی ر دانلود کردم ولی باز نمیشه All file viewer هم دانلود کردم فایده نداشت لطفا راهنمایی کنید . ممنونم

 4. مهدیمی‌گوید:

  حاج آقا کارگر کل دنیا موندن تو واکسن کرونا شما میخوای داروشو بصورت خوراکی تحویل جهانیان بدی؟؟

 5. پریامی‌گوید:

  لطفا اناتومی ترجمه شده گری و دربردارنده اناتومی اعصاب – اناتومی سروگردن – اناتومی تنه – اناتومی اندام رو در یک جلد در سایت بارگزاری کنیذ

 6. ابوالفضل کارگرمی‌گوید:

  سلام. شب عالی بخیر. من اینجانب ابوالفضل کارگر شورکی پژوهشگر شما کوچک شما هستم 15 یا بهتر سال جدید روز 15 می روم پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد که انشالله قبولم کردند من با بیماری و کرونا حتما به شماها قول شرف می دهم واکسن با دیدن میکروسکوپ آن واکسن را به پژوهشکده علوم تحویل و به شماها بدهد و در پایان خسته نباشید به همه جامعه پزشکی و کل دانشگاهای سراسر دنیا و ایران همیشه سربلند.

  1. ابوالفضل کارگرمی‌گوید:

   سلام . مجدد من منظورم 5 بیماری که خودم توانستم تحقیق کنم و به آنها برسم و بیماری کرونا همبرای من شخصا مهم شده که می خواهم آغاز سال جدید در روز 15 بروم پژوهشکده علوم تولید مثل یزد با کمک میکروسکوپ با 5 بیماری گفته شده و با کرونا چون من می خواهم واسه 5 بیماری دارو خوراکی باشد واسه بدن ضرر که نداشته باشد حتما بتواند مفید باشد و در ضمن و کرونا واکسن بلافاصله قبول کردند من ظرف یک هفته می خواهم واکسن را تحویل پژوهشکده بدهم و شاید با دیدن در دنیا میکروسکوپ خیلی از بیماریها کشف شود پس همه کمک من کنید در پژوهشکده علوم برود و تا واکسن بیاید . خسته نباشید به همه و پایدار و موفق باشید و در ضمن الان در روزهای پایانی سال و با کمک علم ورزش دارم فرمول هر 5 بیماری و کرونا آماده می کنم. تشکر و موفق باشید شب عالی بخیر.

   1. پریامی‌گوید:

    سلام ممنون میشم به من email بزنیدیا به شماره 09109815910 پیام بدید سوالا تی در مورد ایده های تحقیقاتی تهیه دارو و بیولوژی تولید مثل دارم و میخوام تو تهیه دارو سهیم باشم سپاس

  2. پریامی‌گوید:

   سلام ممنون میشم به من email بزنید سوالاتی درمورد ایده های تحقیقاتی تهیه دارو و تولید مثل دارم سپاس
   pariafattahi95@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.