اکسترن - سایت تخصصی پزشکی و سلامتی

اکسترن سایت تخصصی پزشکی و دارای مقالات معتبر پیرامون بیماری‌ها نظیر ام اس و پسوریازیس و آزمایشات پزشکی و دانلود کتاب‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری است

آناتومی گری برای دانشجویان 2020 ویرایش 4

دانلود کتاب آناتومی گری برای دانشجویان 2020 ویرایش 4

منتشر شده توسط تیم اکسترنبروز شده در
کتاب آناتومی گری برای دانشجویان 2020

دانلود رایگان کتاب آناتومی گری 2020 برای دانشجویان ویرایش 4 (Gray’s Anatomy for Students) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). این کتاب آناتومی در 1234 صفحه نوشته شده است و شامل آناتومی تنه، سر و گردن و اندام می باشد و شناخته شده ترین کتاب در این زمینه است. آناتومی گری یکی از بهترین کتاب های آموزش آناتومی برای دانشجویان علوم پزشکی می باشد که توسط انتشارات الزویر به چاپ رسیده. اکنون نسخه 2020 آن که آخرین و کامل ترین نسخه این کتاب است به رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

معرفی کتاب آناتومی گری برای دانشجویان ویرایش 4

آناتومی به معنای مطالعه ساختار های بدن انسان بصورت ماکروسکوپی و میکروسکوپی است که البته اصطلاح آناتومی بیشتر برای توصیف ساختار های ماکروسکوپی (ساختار هایی که مطالعه آن ها نیازی به میکروسکوپ ندارد) استفاده می شود و اصطلاح بافت شناسی برای مطالعه ساختار میکروسکوپی مورد استفاده قرار می گیرد.

[download]کتاب آناتومی اسنل[/download]

تاکنون کتاب های آناتومی زیادی برای دانشجویان پزشکی نوشته شده اند. کتاب آناتومی گری برای دانشجویان یکی از معروف ترین کتاب ها در این زمینه است که بسیاری از دانشجویان پزشکی در سراسر دنیا از آن برای مطالعه دقیق آناتومی بدن انسان استفاده می کنند. خوشبختانه هر چهار بخش اصلی آناتومی یعنی سر و گردن، تنه ، اندام و نوروآناتومی (آناتومی اعصاب) در این کتاب وجود دارند.

[download]کتاب اطلس آناتومی بدن انسان نتر[/download]

تاکنون 4 ویرایش از این کتاب منتشر شده که ویرایش 4، آخرین نسخه و برای سال 2020 می باشد. وجود تصاویر کاملا رنگی و جدید و با کیفیت بالا همراه با متنی روان و قابل فهم از جمله مهم ترین ویژگی های کتاب آناتومی گری است.

بخش های کتاب آناتومی گری برای دانشجویان 2020 ویرایش 4

این کتاب در 5 بخش اصلی نوشته شده است. این بخش ها شامل بدن انسان که بطور کلی به توضیحاتی پیرامون آناتومی بدن انسان، تشریح مفهوم و صفحات آناتومیک و نیز انواع روش های تصویر برداری از بدن پرداخته است.

سپس در ادامه به سراغ آناتومی تنه رفته و قفسه سینه، شکم و لگن را از استخوان ها تا بافت نرم، عروق و اعصاب مورد بررسی قرار داده است.

پس از آناتومی تنه، نوبت به آناتومی اندام های فوقانی و تحتانی می رسد و استخوان ها، عضلات، عروق و اعصاب هر یکی از 4 اندام اصلی بدن را به طور کامل تشریح کرده است.

در نهایت به سراغ آناتومی سر و گردن می رود که از سخت ترین بخش های کتاب است و تمامی عروق، اعصاب، استخوان ها و عضلات سر و گردن مورد بررسی و تشریح قرار می گیرند.

همچنین در انتهای کتاب، نوروآناتومی گری نیز اضافه شده و دستگاه عصبی مرکزی شامل مغز، ساقه مغز، مخچه و نخاع به تفصیل بررسی می شوند.

در مجموع می توان گفت که کتاب آناتومی گری برای دانشجویان در کنار کتاب آناتومی اسنل از بهترین کتاب ها برای آموزش آناتومی به دانشجویان علوم پزشکی محسوب می شود و هر دو این کتاب ها بصورت کاملا رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه
 1. Parwizمی‌گوید:

  میشه که یک کناب اناتومی به زبان فارسی bdfکنین تشکر

  1. حسین نعمت اللّهی آستاراییمی‌گوید:

   سلام ، نتر جیبی ، توضیحاتش کمه ولی ارزش داره

  2. حسین نعمت اللّهی آستاراییمی‌گوید:

   (مقدمات آناتومی انسان) ویژه رشته تربیت بدنی
   دکتر علی اصغر روانی

 2. غفاریمی‌گوید:

  رمز فایل مشخص نشده است

 3. :پاسخ سؤال را می‌دهد:

  نوشتیم زبان انگلیسی

  1. انصاریمی‌گوید:

   سلام رمز فایل رو میفرمایین

 4. لوفیمی‌گوید:

  رمز برای باز کردن پی دی اف میخواد که جایی بهش اشاره نشده؟

  1. :پاسخ سؤال را می‌دهد:

   خیر ،رمز نمی خواد.

 5. ملیناااامی‌گوید:

  این پی دی اف برای ازمون لیسانس به پزشکی کافیه برای قسمت آناتومی؟

  1. :پاسخ سؤال را می‌دهد:

   با عرض سلام

   این کل آناتومی است!! نمی‌توانید برای یک آزمون این حجم از آناتومی را مطالعه کنید.

 6. غلامرضا بیهقیمی‌گوید:

  با درود ، از لطفتون واقعا ممنونم . بسیار عالی بود . دست مریزاد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال یا نظر شما پس از ۴۸ ساعت تایید شده و پاسخ داده خواهد شد، لذا پس از این زمان مجدداً به این صفحه مراجعه کنید و جواب سؤال خود را بیابید. بسیاری از نظرات نیز پس از ۳۰ روز برای همیشه از سایت حذف خواهند شد. همچنین از اطلاعاتی که وارد می‌کنید طبق قوانین حریم‌خصوصی سایت استفاده خواهیم کرد. ارسال نظر به منزله‌ی پذیرش قوانین سایت می‌باشد.